Szybsza budowa domu dzięki płycie fundamentowej

Szybsza budowa domu dzięki płycie fundamentowej

Szybsza budowa domu dzięki płycie fundamentowej

0
(0)

Budowa domu często trwa wiele miesięcy. Dla inwestora bywa to sporym problemem, zwłaszcza gdy chciałby jak najszybciej wprowadzić się do własnego domu. Aby przyśpieszyć prace związane z wznoszeniem budynku, można zdecydować się na fundament z płyty fundamentowej. Sprawdź, jakie są zalety takiego rozwiązania.

Budowa własnego domu jednorodzinnego jest marzeniem wielu Polaków. Nawet nieduży, lecz własny domek zapewnia upragnioną prywatność i daje dostęp do ogrodu. Budowa domu trwa jednak wiele miesięcy, a często i lat. Jeśli nie che się długo czekać na własne lokum, warto zdecydować się na płyty fundamentowe, które przyśpieszą pracę. Sprawdź, dlaczego warto je wybrać. 

Czym jest płyta fundamentowa?

Płyta fundamentowa jest zbrojona siatką i prętami, które zapewniają jej wytrzymałość. Wylewa się ją na placu budowy. Do izolacji termicznej pionowej używa się specjalnych elementów brzegowych. Izolację poziomą wykonuje się z twardego styropianu na pospółce. Jaka jest zatem podstawowa różnica pomiędzy tradycyjnym fundamentem a płytą fundamentową?

Do wykonania tradycyjnego fundamentu niezbędne jest wykonanie głębszego wykopu. Płytę wylewa się w płytkim wykopie, dzięki czemu oszczędza się czas i pieniądze. Standardowo płyta ma grubość 20 cm, jednak w razie potrzeby wykonuje się grubszą wylewkę (25-30 cm). Możliwe jest jej wykonanie nawet w trudnym terenie. Sama płyta fundamentowa jest dodatkowo prosta, szybka w realizacji, a jej izolacja termiczna sprawdza się w miejscach, gdzie grunt często przemarza.

Płyty fundamentowe zyskują na znaczeniu w budownictwie mieszkaniowym

Płyty fundamentowe znacznie przyśpieszają budowę domu jednorodzinnego. Czas ich budowy to jedynie 4-7 dni. Wszystkie obciążenia są rozłożone równomiernie, dlatego fundament jest trwały i zapewnia solidne podparcie dla całego budynku. Dodatkowo łatwa do wykonania i zaizolowania płyta fundamentowa nie przysparza problemów związanych z  długim wyrównywaniem terenu oraz niedostatecznym ociepleniem budynku. 

Atutem płyt fundamentowych jest ich monolityczność, dzięki czemu są o wiele stabilniejsze od projektowanych obecnie ław i ścian fundamentowych. Wystarczy, że wykona się płytę, a będzie gotowa do położenia paneli, desek lub terakoty. Znika dzięki temu konieczność wylewania dodatkowej warstwy betonu w celu wyrównania podłoża. Koszty inwestycji maleją. Ponadto szybciej przechodzi się do kolejnych etapów budowy domu i wykończenia wnętrz, dlatego płyty fundamentowe są coraz częściej stosowane.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.