Mata izolacyjna – co powinieneś o niej wiedzieć?

Mata izolacyjna – co powinieneś o niej wiedzieć

Mata izolacyjna – co powinieneś o niej wiedzieć

5
(1)

Skuteczna i szczelna izolacja potrafi być kluczowym elementem całego systemu. Niezależnie od tego, czy mówimy tutaj o układach emitujących wysokie temperatury, czy substancje pochodzenia chemicznego. Ważne jest, aby zabezpieczyć instalacje oraz zapewnić czynnikowi roboczemu nieprzerwany przepływ.

Wiele osób zastanawia się, jakie rozwiązania izolacyjne są najlepiej dostosowane do planowanych przez nich instalacji. Częstym faworytem i wybieranym wariantem jest mata kauczukowa. Sam materiał wykonania powoduje, że korzystanie z podobnych opcji doczekało się niemałej liczby zwolenników.

Tworzywo to znane jest ze swojej elastyczności, co w przypadku rur czy zbiorników o niemałych szerokościach potrafi mieć niebagatelne znaczenie. Warto dodać, iż K-Flext ST maty o izolacyjnym zastosowaniu wykonuje się  z syntetycznej pianki kauczukowej. Pozwala to na zmaksymalizowanie zalet płynących z naturalnych właściwości kauczuku oraz jeszcze większe dostosowanie ich do standardów pracy z instalacjami emitującymi np. wysokie temperatury.

Czarna pianka do izolacji zróżnicowanych układów

Podstawową zaletą, jaka wiąże się z taką opcją jak mata izolacyjna, jest jej wszechstronne zastosowanie. Sprawdza się ona jako element instalacji sanitarnych, grzewczych, klimatyzacyjnych, chłodniczych czy wentylacyjnych.

Wykorzystuje się ją nawet w przypadku układów transportujących ciekłe gazy techniczne – o ile nie jest to tlen. W sklepie Centrum izolacji dostępne są dwa warianty produktu: ST – zwykłej oraz ST AD – samoprzylepnej. W zależności od oczekiwań można zdecydować się na alternatywę dostosowaną do konkretnych układów, gdzie samoprzylepność okaże się dużym ułatwieniem podczas aplikacji.

Zamówienia zostały dostosowane do potrzeb nabywców – dzięki czemu mata pakowana jest w karton o zmniejszonej wielkości. Sam produkt też ma nieco mniejszą długość, aby nie przysparzał problemów podczas wysyłki i transportu. Centrum izolacji proponuje opcje w pięciu grubościach – od 10 milimetrów do 32.

Natomiast samą ilość produktu dostępną w kartonie można wybrać od 3 metrów kwadratowych do 10. Taka różnorodność w zakresie wyboru określonej grubości i wielkości pozwoli na znalezienie idealnego rozwiązania pod kątem konkretnego układu. Mata K-Flex to świetny sposób na zabezpieczenie nawet instalacji o pokaźnych rozmiarach.

Kauczukowa mata KFlex – zalety

Ponieważ maty kauczukowe często są wybierane do izolacji instalacji rur, ważnym czynnikiem podczas wyboru staje się odporność na dyfuzję pary wodnej. Materiał ten cechuje się ogromną wytrzymałością pod tym kątem. Pianka powoduje, że woda przestaje się skraplać, powstrzymuje też wilgoć od wnikania w strukturę rur. Przekłada się to na wydłużenie żywotności układu. Tam, gdzie nie ma wilgoci, nie ma też problemu korozji.

Kauczuk to rewelacyjny materiał do izolacji systemów zewnętrznych. Przejawia ogromną wytrzymałość na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych – zarówno ulew, jak i promieniowania UV. Tak zróżnicowane zalety powodują, że mata kauczukowa nie znika ze szczytu listy najpopularniejszych materiałów izolacyjnych. Producent KFlex proponuje wyłącznie rozwiązania izolacyjne najwyższej klasy, warto więc zdecydować się na opcje od tej marki.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.