Powiększenie domu a budownictwo szkieletowe

Powiększenie domu a budownictwo szkieletowe

Powiększenie domu a budownictwo szkieletowe

0
(0)


Rozbudowa domu kojarzy się zazwyczaj z ogromnymi wydatkami, długim czasem realizacji i sporym bałaganem. A wcale nie musi tak być. Wykorzystując rozwiązania budownictwa szkieletowego, którego konstrukcja nośna może być drewniana lub stalowa, można sprawnie przeprowadzić taki projekt. Ten typ konstrukcji budynku ma wiele zalet, wśród nich są: szybki montaż, energooszczędność oraz szeroki zakres możliwości projektowych.

Koszty rozbudowy domy w systemie budownictwa szkieletowego

Stosując system szkieletowy do powiększenia domu, często płaci się o wiele mniej, niż przy wykorzystaniu tradycyjnych materiałów. Niekiedy cena całego remontu może być bardziej korzystna nawet o 40-50%. Wiele zależy tutaj o wybranego materiału. Nowoczesne budownictwo szkieletowe preferuje pod tym względem stal, ponieważ jest ona łatwiej dostępna i podlega recyklingowi, jednak to nie oznacza, że drewniana konstrukcja będzie dużo droższa.

Czynniki wpływające na cenę domu wykonanego w technologii budownictwa szkieletowego to: 

  • grubość ram okiennych;
  • rodzaj i ilość izolacji;
  • stopień prefabrykacji;
  • wybór okładziny zewnętrznej;
  • ilość i specyfikacja oszklenia;
  • lokalizacja.

Więcej informacji o budownictwie szkieletowym można znaleźć na stronie https://www.siniat.pl/pl-pl/blog/strefa-eksperta/budownictwo-szkieletowe-opinie-i-fakty.

Ile czasu zajmuje powiększenie domu?

W zależności od tego, jak duża powierzchnia ma zostać dodana do pierwotnej bryły domu, czas remontu przy zastosowaniu tradycyjnych materiałów może zająć od dwóch miesięcy do nawet roku. Budownictwo szkieletowe pozwala w znacznie krótszym czasie uzyskać takie same efekty. Związane jest to przede wszystkim z procesem prefabrykacji, w którym to część elementów przygotowywana jest na hali produkcyjnej, a nie na miejscu budowy. Sam montaż również jest niezwykle szybki i rzadko kiedy wykorzystuje się przy nim ciężkie maszyny, co niweluję potrzebę oczekiwania na nie.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.