Przegląd impregnatów do drewna

Przegląd impregnatów do drewna

Przegląd impregnatów do drewna

0
(0)

Wiosną chętniej i częściej spędzamy czas na świeżym powietrzu. Tym większą uwagę warto zwrócić na drewniane elementy wyposażenia ogrodu, żeby cieszyły oko i uprzyjemniały czas spędzony wśród zieleni. Podpowiadamy jak odpowiednio zadbać o drewno, które spędzi sporo czasu na dworze, narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Aby mieć pewność, że meble ogrodowe i inne drewniane elementy wyposażenia przetrwają w nienaruszonym stanie przez kilka sezonów, należy dokładnie je zaimpregnować. Impregnatów na rynku jest sporo, więc jak wybrać ten najlepszy? Sprawdź co przygotował sklep internetowy Dekoratorium: https://www.dekoratorium.pl/pl/Produkty/Produkty-do-drewna/Impregnaty/c/b2c-impregnaty .

Impregnat do drewna bezbarwny

Bezbarwny impregnat do drewna najczęściej można spotkać pod postacią impregnatu gruntującego. Wnika w głąb struktury drewna, zapewniając głęboką penetrację, a dzięki temu skuteczną ochronę drewna przed między innymi grzybami, a pokryte nim dekoracje są wzmocnione i gotowe na kolejne zabiegi impregnujące.

Impregnat do drewna

Pokrycie drewnianych elementów impregnatem, ma za zadanie przedłużyć ich żywotność, wzmocnić strukturę drewna, a czasem nawet zmienić jego kolor. Dobrze położone warstwy impregnatu gwarantują wysoką jakość zabezpieczeń, nawet na 6 lat. Wielu rodzajów impregnatu można używać nawet na drewno, które było już wcześniej malowane.

Jak impregnować?

Rozpoczynając impregnowanie, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach, które ułatwią pracę i pozwolą odpowiednio przeprowadzić taki proces.

  1. Oczyszczenie drewna – wszelkie nacieki z żywicy należy usunąć benzyną ekstrakcyjną.
  2. Osuszenie drewna – przed przystąpieniem do impregnacji warto upewnić się, że drewno jest suche. Jeśli mamy choć cień wątpliwości, należy pozostawić drewniane elementy do osuszenia.
  3. Oszlifowanie drewna – dobrze jest wyrównać strukturę powierzchni, aby pokryte impregnatem elementy wyglądały estetycznie.
  4. Odkurzenie drewna – warto przetrzeć meble czy dekoracje, aby pozbyć się wszystkich drobinek kurzu, które mogą dostać się pod warstwę impregnatu.
  5. Wybór odpowiedniej pogody – dobrze jest upewnić się, że w dzień przeprowadzanych przez nas zabiegów pielęgnacyjnych będzie słoneczna pogoda, bez upału czy deszczu. Jeśli niespodziewanie zacznie padać można przenieść się do garażu lub innego półotwartego, lecz zadaszonego pomieszczenia.
  6. Podkład gruntujący – wniknie w głąb struktury drewna i zagwarantuje większą trwałość impregnatu właściwego.
  7. Dwie warstwy impregnatu właściwego – warto je położyć w kilkugodzinnym odstępie.

Impregnat użyty na meblach ogrodowych czy elementach dekoracyjnych, których przeznaczeniem jest świeże powietrze, to nie tylko dbanie o estetykę własnego podwórka czy balkonu, ale również oszczędność pieniędzy. Zaimpregnowane drewno jest chronione przez okres około 6 lat, w zależności od gwarancji, jaką daje producent. Po upływie tego czasu najczęściej wystarczy ponownie pokryć meble warstwą powłoki impregnującej, nie trzeba kupować nowego wyposażenia do ogrodu. Cena takich zabiegów jest znacznie niższa niż kupno i transport nowych mebli, które i tak trzeba będzie odpowiednio zaimpregnować przed użyciem.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.