Tradycyjny dom w nowoczesnej bryle – czy dom z przeszklonym narożnikiem to dobry wybór?

Tradycyjny dom w nowoczesnej bryle - czy dom z przeszklonym narożnikiem to dobry wybór?

Tradycyjny dom w nowoczesnej bryle - czy dom z przeszklonym narożnikiem to dobry wybór?

5
(1)

Jeśli popatrzymy na rozwój budownictwa domów choćby w ostatniej dekadzie, to uderzający stanie się fakt postępu właściwie w każdym aspekcie. Nowoczesne domy, takie, które są obecnie budowane, o lata świetlne wyprzedzają swoim zaawansowaniem architektonicznym starsze konstrukcje.

Nowoczesny dom – czego od niego wymagamy i jak jest konstruowany?

Pewne tradycyjne rozwiązania architektoniczne pozostaną z nami jeszcze przez wieki – po prostu niektórych sprawdzonych (czasem nawet od wieków) rozwiązań nie możemy się ot tak pozbyć. Nowoczesność w budowaniu domów zaznacza się zaś wykorzystaniem nowych materiałów, wkroczeniem nowych technik budowy, coraz doskonalszymi projektami, które czynią z domu miejsce jeszcze piękniejsze i posiadające nieporównywalną ze starszymi realizacjami najwyższą funkcjonalność. Nowoczesność to także dostosowanie do współczesnych standardów ekonomicznych i ekologicznych.

Polityka Unii Europejskiej, którą należy uznać za słuszną, wielką wagę przykłada do energooszczędności domów, co wszystkim wychodzi na dobre. Nowoczesne domy, ich forma, są w dużej mierze wyznaczone przez konieczność spełnienia wymogów ekologicznych. To wpływa też na ich wygląd, już w fazie projektowania w biurach architektonicznych. Jeden z liderów rynku – Pracownia Architektoniczna DomoweKlimaty.pl – pokazuje nam świetne na to przykłady.

Najnowsza stylistyka stała się prosta, elegancka, schludna, minimalistyczna. Nasza epoka znajduje się na antypodach barokowej wybujałości i unika wszystkiego, co zbędne.

Przeszkolony narożnik w domu – nowy trend

To wszystko konkretyzuje się w takich pomysłach na dom jak przeszklony narożnik. Wcześniej budowa domu z przeszklonym narożnikiem była trudna lub wręcz niemożliwa. Dzięki wykorzystaniu nowych technik budowlanych i lepszych materiałów, możemy dziś w łatwy sposób budować domy, w których wielkie powierzchnie zamiast litych ścian zostaną odkryte. Co w ten sposób zyskujemy? Przede wszystkim poczucie większej przestrzeni i o niebo lepsze naświetlenie wewnętrznych pomieszczeń.

Przykłady nowoczesnych domów

Nowoczesne trendy w budownictwie – jakie rozwiązania cieszą się popularnością?.

Z punktu widzenia użyteczności budynku w cenie są: doskonałe rozplanowanie przestrzeni, wielość ultranowoczesnych systemów pozwalających na olbrzymie oszczędności na energii i jej odzyskiwanie, wszelkie rozwiązania ekologiczne, które zawsze okazują się także ekonomiczne. Nowe projekty domów to również szybkość i łatwość budowania. Dalej: niektóre materiały budowlane używane jeszcze 15 lat temu zupełnie odpadły, na ich miejsce wkroczyły produkty tańsze, trwalsze, ładniejsze i lepiej zabezpieczające. Typ “smartdom”, czyli inteligentny dom zespolony z systemami sterującymi poszczególnymi instalacjami – to dziś standard powszechny. We wzornictwie widzimy natomiast skłonności do upraszczania bryły i geometryzacji wszystkich powierzchni.

Dokąd obecnie doszło budownictwo domów?

Na pewno zaszliśmy daleko. Wielki wpływ na projekty nowoczesnych domów miał fakt wprowadzenia standardów technicznych, które wyznaczają obecnie każdy element nowo budowanych domów. Stan faktyczny dziś jest taki, że otrzymujemy wyższy standard zamieszkania przy mniejszych nakładach finansowych. Opracowane technologie nowoczesnego budownictwa pozwalają stawiać domy niewielkim kosztem, a przy tym domy zaopatrzone w systemy pomagające nam żyć i zaprojektowane zgodnie z wiedzą o wielu szczegółach dotyczących komfortowego życia, które nie były znane w poprzednich okresach rozwoju budownictwa.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.