Niezbędnik każdego majsterkowicza: skrzynka z narzędziami. Co powinna zawierać?

Niezbędnik każdego majsterkowicza: skrzynka z narzędziami. Co powinna zawierać?

Niezbędnik każdego majsterkowicza: skrzynka z narzędziami. Co powinna zawierać?

0
(0)

Drobne naprawy i remonty to niemal codzienność w domu. Zazwyczaj nie trzeba do nich wzywać fachowca. Wystarczy posiadać skrzynkę narzędziową i pasję do majsterkowania. Dobrze wyposażona skrzynka na narzędzia pozwala uporać się z mniejszymi lub większymi usterkami domowymi.

Skrzynka narzędziowa z podstawowymi narzędziami

W każdym gospodarstwie domowym przyda się wiele narzędzi oraz miejsce do ich przechowywania. Skrzynka narzędziowa sprawdza się idealnie – wszystkie narzędzia są w jednym miejscu, nic się nie gubi i w każdej chwili jest do wykorzystania.

Podstawowe narzędzia, które powinny być w każdym domu to młotek, latarka, śrubokręt, kombinerki, wkrętak, który powinien mieć wymienne nakrętki oraz grzechotkę ułatwiającą wkręcanie i wykręcanie wkrętów. W skrzynce z narzędziami warto przechowywać multitoola, który okazuje się bardzo pomocny przy drobnych usterkach (np. dokręcenie lub wyciągnięcie śruby). Wśród  funkcji multitoola są takie narzędzia jak: kombinerki płaskie i standardowe, przecinak do drutu twardego, piłkę do drewna, pilnik diamentowy, obciskacz do instalacji elektrycznych i przyrząd do zdejmowania izolacji. Niektóre modele zawierają także sprężynujące nożyczki z ostrzem gładkim i ząbkowanym.

Najwygodniejsza opcja – organizer z narzędziami

Nawet w drobnych pracach majsterkowicza najważniejsza jest wygoda. Narzędzia powinny być w zasięgu ręki. Organizer z narzędziami to  znakomity pomysł na przechowywanie narzędzi – można je poukładać. W ten sposób unika się pytań o to, gdzie podziało się jakieś narzędzie. Organizer narzędziowy to wiele różnych narzędzi, które sprawdzają się we wszystkich pracach domowych i podstawowych remontów. Właściciel otwiera skrzynkę i widzi wszystkie narzędzia.

Miara i apteczka

Miarka jest niezbędna. W skrzynce narzędziowej powinien znaleźć się model składany o  długości 2 metrów. Podczas  prac i usuwania usterek nie trudno o skaleczenie. Apteczka też powinna być w zasięgu ręki majsterkowicza. Plastry, bandaże, kompresy, rękawice jednorazowe to podstawowe elementy apteczki.

Narzędzia niezbędne przy drewnie i przy pracy z prądem

Osoby, które posiadają wiele drewnianych elementów wyposażenia, powinny wyposażyć skrzynkę z narzędziami w piły i brzeszczoty. Kłopoty z urządzeniami elektrycznymi są bardzo częste. Dlatego niezbędnym elementem skrzynki narzędziowej jest śrubokręt z czujnikiem oraz obcęgi.

Najpopularniejsze narzędzie – wiertarka

Bez wiertarki w domu ani rusz. Koniecznie trzeba do niej dokupić zestaw wierteł o różnych średnicach.

W każdym domu przyda się papier ścierny, ołówek stolarski, poziomica i linijka. Najlepszym miejscem do przechowywania skrzynki z narzędziami jest garaż lub inne miejsce, do którego dostępu nie posiada małe dziecko. Najwygodniej zakupić skompletowaną skrzynkę narzędziową, ponieważ zyskujemy pewność, że wszystko, co niezbędne majsterkowiczowi do szczęścia, znajduje się w jednym miejscu. Majsterkowanie to pożyteczne hobby, które daje wielką satysfakcję z naprawionych rzeczy.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.narzedzie24.pl

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.