Dachówka płaska – co warto o niej wiedzieć?

Dachówka płaska – co warto o niej wiedzieć

Dachówka płaska – co warto o niej wiedzieć

0
(0)

Budowlanka to jedna z tych branż, które nieustannie mocno nas zaskakują. Nowości gonią nowości, a postęp technologiczny jest tu widoczny mocniej niż w innych gałęziach. Co to oznacza dla inwestorów? Przede wszystkim większy wybór różnego rodzaju materiałów i większe możliwości aranżacyjne.

W kwestii pokrycia dachowego również bardzo wiele się zmieniło i ciągle zmienia. Jedną z nowości jaka niedawno pojawiła się na rynku jest dachówka płaska. Co to jest i czym różni się od tradycyjnej dachówki?

Dachówka płaska, jak sama nazwa wskazuje jest…płaska. I to główna różnica. Jej powierzchnia jest całkowicie gładka, w przeciwieństwie do dachówki falistej.

To co ją wyróżnia to przede wszystkim duża estetyka. Dachy pokryte dachówką płaską są bardzo eleganckie ale i solidne. Dachówka płaska świetnie sprawdzi się w budownictwie nowoczesnym, ale miłośnicy tradycyjnego stylu również mogą korzystać z jej możliwości.

Fajne jest to, ze dachówka płaska może być układana na różne sposoby. Jednym z nich jest układanie dachówki na tzw. mijankę – tzn. przesunięcie dachówek w kolejnych rzędach. Drugi sposób to układanie bez przesunięcia, tak by połączenia dachówek znajdowały się w jednej linii.

Dachówka ceramiczna http://fachowydekarz.pl/pokrycia-dachowe/dachowka-ceramiczna/ nie tylko świetnie wygląda, ale również jest bardzo funkcjonalna. Dzięki wygodnym zapięciom jej montaż jest szybki i prosty, a sam dach bardzo szczelny. Ponieważ jej rozmiar jest dość spory jej układanie idzie sprawnie i potrzeba jej mniej niż tradycyjnej dachówki.

Dachówka płaska – na jaki dach?

Dachówka płaska sprawdzi się na każdym rodzaju połaci. Najlepiej jednak sprawdzi się na dachach o kącie nachylenia miedzy 25 a 28 stopni. Przy mniejszych kątach nachylenia zaleca się dodatkowe zabezpieczenia (deskowanie lub dodatkowe zabezpieczenie przeciwdeszczowe).

Rodzaje dachówki płaskiej

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów dachówek płaskich. M.in. płaska dachówka ceramiczna, płaska dachówka cementowa. Ich właściwości są bardzo podobne, przy czym uznaje się, ze dachówka ceramiczna jest jednak bardziej wytrzymała.

Dachówka płaska a kolektory przeciwsłoneczne

Coraz więcej gospodarstw domowych stawia na odnawialne źródła energii, dlatego wybierając rodzaj pokrycia dachowego warto sprawdzić jego kompatybilność z kolektorami. Dachówka płaska jest pod tym kątem idealna. Nie tylko świetnie komponuje się wizualnie, ale również funkcjonalnie jest to łatwiejszy montaż.

Jeśli zastanawiasz się jaka dachówka byłaby dla ciebie najlepsza – wybierz dachówkę płaską. To idealne połączenie nowoczesnej estetyki i funkcjonalności.Jeśli potrzebujesz więcej informacji sprawdź stronę fachowydekarz.pl

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.