Czym pokryć dach, żeby służył latami bez względu na warunki atmosferyczne?

Czym pokryć dach, żeby służył latami bez względu na warunki atmosferyczne?

Czym pokryć dach, żeby służył latami bez względu na warunki atmosferyczne?

0
(0)


Podczas wybierania pokrycia dachowego liczy się przede wszystkim to, by użyte materiały były trwałe i dawały gwarancję bezpieczeństwa. Ważne jest przecież, by dom służył przez lata. Dbając o ochronę i wytrzymałość dachu, stawiamy zatem na rozwiązania sprawdzone i pewne, właśnie dlatego tak często decydujemy się na dachówki. Wybór nie jest jednak prosty, ponieważ na rynku dostępne są różne rodzaje.

I tutaj pojawia się pytanie jak wybrać najlepsze? Które będą odporne na wszelkiego rodzaju czynniki atmosferyczne?

Dachówki ceramiczne

Dachówki ceramiczne to materiał stosowany od stuleci, który wpisał się już w tradycję budownictwa. Niegasnąca popularność świadczy o ich wytrzymałości i wysokiej jakości. Ich renoma jest ogromna – przez lata stały się synonimem piękna, ponadczasowości, ale również bezpieczeństwa. Dachówki ceramiczne najczęściej wybierane są na pokrycie dachów domów jednorodzinnych.

Z uwagi na małe wymiary, świetnie sprawdzają się na dachach o rozczłonkowanej bryle, bowiem pozwalają zaoszczędzić na odpadach. Profesjonalnie położone nie przeciekają, są odporne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych – przede wszystkim atmosferycznych.

Dachówki betonowe

Dachówki betonowe są jednymi z częściej wybieranych. Stanowią konkurencję dla dachówek ceramicznych, z uwagi na niższą cenę. Charakteryzują się niepowtarzalną trwałością i twardością. Gwarantują wytrzymały dach na długie lata, głównie za sprawą materiału, z którego są wykonane. Beton jest odporny na niekorzystne działanie ekstremalnie
silnych warunków pogodowych takich jak deszcz, śnieg, grad czy mróz. Dobrze zamontowane spoczywają na dachu pewnie przez wiele lat, a dodatkowo są wyjątkowo odporne na pęknięcia i z czasem ulegają dalszemu utwardzaniu.

Liczy się także montaż dachówek

Oczywiście to, jaki rodzaj dachówek wybierzemy, ma ogromny wpływ na ostateczny wygląd domu, ale także na bezpieczeństwo, trwałość i szczelność dachu. Jednak ważną kwestią jest również to, w jaki sposób zamontowane są systemy dachowe. Jeżeli praca została wykonana profesjonalnie, to gwarancja bezpieczeństwa i trwałości znacząco się zwiększa. Jeżeli jednak dachówki są położone nieprawidłowo, to dojść może do zalania elewacji, czy uszkodzenia dachu, nawet jeżeli wybierzemy najlepsze produkty.

Artykuł powstał przy udziale ekspertów firmy BMI GROUP, lidera w produkcji dachówek. Więcej przydatnych informacji znajdą Państwo na stronie producenta dachówek: https://wiedza.braas.pl

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.