Czy warto wybudować garaż?

Czy warto wybudować garaż

Czy warto wybudować garaż

0
(0)


Garaż nie tylko zapewnia bezpieczeństwo samochodu, ale także może przynosić inne korzyści. Jeżeli dysponujemy małym metrażem, to dodatkowa przestrzeń jest bardzo pożądana. Czy zatem w ogóle warto wybudować garaż?

Przechowywanie samochodu i nie tylko…    

Garaż może służyć nie tylko do przechowywania samochodu, ale także do przechowywania narzędzi ogrodowych, składowania drewna, a nawet do majsterkowania. Obecnie często budujemy domy bez piwnic, więc każdy dodatkowy metr do wykorzystania jest na wagę złota. Co zrobić, jeśli nie mamy wystarczających środków finansowych na jego budowę? Otóż pomocna może okazać się szybka pożyczka oferowana przez instytucje pozabankowe. Jej zalety to szybka dostępność i możliwość spłaty w niewielkich ratach. Nie zapominajmy jednak, że szybka pożyczka wymaga spłaty w przyszłości. Każde zobowiązanie zaciągajmy odpowiedzialnie.

Jedno- a może dwustanowiskowy?  

Wybór zależy od naszych potrzeb. Oczywiście garaż jednostanowiskowy jest standardem, ale coraz więcej osób postanawia wybudować garaż z dwoma stanowiskami samochodowymi. Takie rozwiązanie pozwala na poeksperymentowanie z doborem bram wjazdowych. Możemy wtedy wybierać m.in. wśród bram uchylnych czy segmentowych. Warto także podczas budowy uwzględnić wejście z domu, które zwiększy komfort korzystania z tego pomieszczenia.  To jest rozwiązanie, które ułatwi nam dostanie się do garażu, gdyż nie zawsze chce nam się otwierać bramę garażową.

Jak usytuować garaż?  

To zależy od kształtu dachu naszego domu. Klasyczny, dwuspadowy dach nie sprawia żadnego problemu, gdyż dach można bardzo łatwo ładnie wkomponować w bryłę domu. Możemy także zdecydować się na płaski dach, który w przyszłości ułatwi dobudowanie nad nim pomieszczenia. W sytuacji, gdy nie chcemy, aby garaż zaburzał estetykę domu, to możemy cofnąć go względem budynku. Alternatywą dla garaży wkomponowanych w bryłę domu są garaże wolnostojące. W takim wypadku musimy posiadać działkę o odpowiedniej wielkości i kształcie, która umożliwi nam postawienie osobnego budynku.

Ogrzewanie garażu – czy warto?  

Wielu z nas zastanawia się, czy ogrzewać garaż. Naszym zdaniem nie jest to potrzebne, a w szczególności w takich pomieszczeniach służących jedynie przechowywaniu auta. Pamiętajmy, że wysoka temperatura sprzyja korozji samochodu. Dodatkowo obecnie produkowane samochody są dostosowane do niskich temperatur.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.