Jakie żaluzje najlepiej sprawdzą się w kuchni?

Jakie żaluzje najlepiej sprawdzą się w kuchni?

Jakie żaluzje najlepiej sprawdzą się w kuchni?

5
(1)

Przygotowywanie posiłków wymaga odpowiedniego zaplanowania przestrzeni i rozmieszczenia w kuchni niezbędnych przedmiotów. Często urządzając to wnętrze, zwracamy uwagę przede wszystkim na szafki, blaty czy sprzęt AGD, zapominając o ważnych dodatkach, które warunkują funkcjonalność tej przestrzeni, takich jak na przykład żaluzje. Jakie modele tych osłon okiennych sprawdzą się najlepiej w kuchni? Podpowiadamy.

Kuchnia bardzo często nie jest wyłącznie miejscem przygotowywania posiłków, ale także przestrzenią do spotkań z rodziną czy znajomymi. Żeby pomieszczenie to było funkcjonalne, a promienie słońca nie przeszkadzały nam podczas gotowania czy rozmów, warto pomyśleć o doborze odpowiedniej osłony okiennej. Najlepiej postawić na model, który będzie dostosowany do specyficznych warunków, jakie panują w tym wnętrzu, czyli wysokiej wilgotności. Z tego powodu w kuchni dużo lepiej niż standardowe zasłony sprawdzą się żaluzje.

Żaluzje wracają do łask

Żaluzja to nie tylko doskonała osłona okienna, która pozwala chronić wnętrze przed nadmiarem promieniowania słonecznego, ale również element mogący stanowić dekorację pomieszczenia. Ze względu na to, że w kuchni zazwyczaj nie wykorzystujemy zbyt wielu dodatków, tym bardziej warto postawić na żaluzje, które dodatkowo ożywią to wnętrze lub nadadzą mu określonego charakteru. 

Żaluzje wracają do łask ze względu na szereg zalet i niczym już nie przypominają mało estetycznych modeli sprzed dekad. Obecnie są one niezwykle stylowe i bez problemu można dopasować je do każdego stylu, dobierając odpowiedni kolor i materiał. Wśród najchętniej wybieranych modeli wymienia się żaluzje aluminiowe, drewniane i bambusowe.

Jakie żaluzje wybrać do kuchni?

Wybierając żaluzje do kuchni, powinniśmy postawić na model, który będzie odporny na zabrudzenia, dużą wilgotność i zmiany temperatur, a więc na czynniki charakterystyczne dla tego pomieszczenia. Doskonałym wyborem będą żaluzje aluminiowe. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ wykonywane są one z trwałego, odpornego na wygięcia materiału, który nie przyciąga brudu. Dostępne są w różnych rozmiarach, a dzięki temu, że można je ustawić na dowolnej wysokości, w każdej chwili, bez problemu jesteśmy w stanie wyregulować ilość wpadającego do pomieszczenia światła. 

Regulowane, poruszające się wokół własnej osi lamelki, w jednej chwili mogą zapewnić nam cień w pomieszczeniu lub delikatny dostęp światła. Żaluzje aluminiowe w przeciwieństwie do drewnianych są bardziej odporne na niekorzystne warunki, które panują w kuchni, takie jak możliwość zalania czy para wodna powstająca podczas gotowania. Bardzo łatwo się je też czyści. Wystarczy tylko przetrzeć je wilgotną szmatką.

Co zamiast żaluzji?

Żaluzje aluminiowe są obecnie w modzie i doskonale wpisują się w stylistykę niemal każdej kuchni. Dostępne są jednak dla nich alternatywy. Wśród nich można wymienić plisy okienne, czyli minimalistyczne rolety, które mogą być montowane bezinwazyjnie na ramie lub za pomocą kołków. Plisa charakteryzuje się dwustronnym systemem poruszania, dzięki czemu możemy przesłonić tylko wybraną część okna, na przykład górną.

Modele takie dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej i wykonywane są z różnych materiałów, dzięki czemu z łatwością można znaleźć produkt mniej lub bardziej zacieniający, w zależności od naszych indywidualnych preferencji. Plisy okienne to połączenie wygody, funkcjonalności i stylu, dzięki czemu mogą być świetnym uzupełnieniem nie tylko nowoczesnych, ale także tradycyjnych kuchni.

Kolejną alternatywą dla żaluzji mogą być rolety dzień/noc, które również sprawdzą się w kuchni. Zastosowano w nich paski przyciemniające i transparentne, dzięki czemu możemy dowolnie regulować natężenie światła, a także całkowicie zasłonić okno, na przykład przed ciekawskim okiem sąsiadów. Modele takie dostępne są zarówno w wersjach przeznaczonych to bezinwazyjnego montażu, jak i w systemach dostosowanych do dużych okien. 

Wybór należy do Ciebie

Wybór żaluzji do kuchni może być niemałym wyzwaniem, ponieważ produkt taki z jednej strony powinien być funkcjonalny i estetyczny, a z drugiej wykonany z materiałów, które będą odporne na niesprzyjające warunki. Z tego powodu wśród najchętniej wybieranych modeli wyróżnia się żaluzje aluminiowe. W kuchni można jednak wykorzystać również inne osłony okienne, a więc na przykład rolety dzień/noc czy plisy okienne.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.