Arcydzieła malarskie na zastawie stołowej – hit czy kit?

Arcydzieła malarskie na zastawie stołowej – hit czy kit

Arcydzieła malarskie na zastawie stołowej – hit czy kit

5
(1)

Zastawa stołowa może być zdobiona na różne sposoby, m.in.: złocona, ręcznie malowana i wytłaczana. Grafiki, które się na niej pojawiają, to zwykle abstrakcyjne wzory, kwiaty, zwierzęta, serca i inne popularne motywy. To jednak nie wszystko. Od jakiegoś czasu dużą popularnością cieszą się naczynia, na których umieszcza się znane obrazy. Zajmuje się tym m.in. marka Goebel. Porcelana wzbogacona o sztukę na talerzu, kubku czy zestawie do parzenia jest niewątpliwie zadziwiająca.

Dla prawdziwych miłośników malarstwa lub dla wielbicieli konkretnego artysty to świetny dodatek do kolekcji. Być może takie naczynie będzie używane codziennie do celebrowania każdej filiżanki kawy lub herbaty, a może samo stanie się dziełem sztuki – do podziwiania przez szklaną gablotę.

Jakie malowidła można spotkać na naczyniach?

Nie każdy obraz będzie dobrze prezentować się na porcelanie. Marki zajmujące się produkcją takich naczyń dobrze o tym wiedzą i starannie dobierają do nich odpowiednie dzieła sztuki. Do najpopularniejszych artystów, których można spotkać na zastawie stołowej, należą: impresjonista Claude Monet, niepowtarzalny Vincent van Gogh oraz secesyjny Gustav Klimt. Obrazy reprodukowane w takiej formie mogą znaleźć się w każdym domu, wnosząc do wystroju wnętrza odrobinę artystycznego klimatu.

Słynny Pocałunek Klimta, Drzewo Migdałowca van Gogha czy Lilie wodne Moneta będą pasować do klasycznych wnętrz – a przede wszystkim do mieszkań tych, którzy pragną obcować ze sztuką na co dzień. Wspomniane dzieła sztuki znajdują się na naczyniach wykonanych przez firmę Goebel. Porcelana tej marki ma także w ofercie naczynia zdobione innymi obrazami. Są to np. dzieła Wassily’ego Kandinsky’ego, Katsushika Hokusaia czy Jamesa Rizziego.

Obecnie wielu producentów uwzględnia ten artystyczny trend, dlatego warto poszukać w ich kolekcjach swoich ulubionych obrazów. W trakcie obiadu czy deseru mogą towarzyszyć Ci arcydzieła pochodzące z różnych epok i doceniane przez miliony.

Kiedy warto kupić porcelanę zdobioną obrazami?

Mówi się, że ile ludzi, tyle zdań. Każdy może mieć inny gust, dlatego dla niektórych oczywistym wyborem będzie zdecydowanie się na tradycyjną białą porcelanę, a inni będą szukać czegoś oryginalnego.

Umieszczenie obrazów mistrzów na porcelanie jest bez wątpienia czymś nietypowym i przykuwającym uwagę. To jednak nie zakup dla wszystkich. Osoby, które wolą minimalistyczne i nowoczesne wzornictwo, mogą nie docenić tych bogatych zdobień. Goebel porcelanę ze sztuką tworzy przede wszystkim z myślą o koneserach i tych, którzy doceniają piękno malarstwa.

Jeżeli znasz kogoś, kto fascynuje się konkretnym malarzem, to koniecznie znajdź naczynie z jego obrazem. To świetny prezent na każdą okazję, a do tego z pewnością zostanie doceniony przez miłośnika sztuki.

Arcydzieła malarskie na zastawie stołowej mogą być jednocześnie hitem i kitem – wszystko zależy od tego, na kogo trafią. Warte docenienia jest na pewno to, że w świecie producentów porcelany stały się nieprzemijającym już od kilku sezonów trendem.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.