Jak praktycznie i ładnie urządzić małą łazienkę?

Jak praktycznie i ładnie urządzić małą łazienkę

Jak praktycznie i ładnie urządzić małą łazienkę

5
(1)

W Polsce wiele osób mieszka w lokalach, które wyposażone są w niewielkie łazienki. Taka łazienka bardzo często ma mniej niż 4 mkw jednak i tak małe pomieszczenie można praktycznie i funkcjonalnie urządzić.

Jakie decyzje trzeba podjąć przy urządzaniu małej łazienki?

Przy urządzaniu małej łazienki bardzo ważne jest jej odpowiednie rozplanowanie. Na samym wstępie trzeba więc bardzo dokładnie wymierzyć pomieszczenie uwzględniając odległości od drzwi oraz umiejscowienie poszczególnych przyłączy. Wszystko to najlepiej rozrysować sobie na papierze i umieścić konkretne wymiary. Dopiero później można zastanawiać się nad tym, co będzie umieszczone w danej łazience.

Gdy łazienka jest mała z reguły umieszcza się tam jedynie podstawowe sprzęty. Z całą pewnością niezbędna będzie kabina prysznicowa, toaleta, umywalka z szafką, lustro i szafki do przechowywania kosmetyków. Gdy miejsce w małej łazience na to pozwala stawia się także pralkę, najczęściej ładowaną od góry. Każdy kto urządza swoją małą łazienkę będzie musiał także podjąć decyzję dotyczącą zainstalowania ogrzewania podłogowego, pokrycia podłóg i ścian, rodzaju sufitów i oświetlenia. Dla wyglądu i funkcjonalności łazienki duże znaczenie będzie miał odpowiedni dobór płytek ściennych. Obecnie dobre płytki ścienne występują w wielu rozmiarach, wzorach i kolorach. Bogatą ofertę takich płytek możemy znaleźć na przykład na stronie https://www.banyo.pl/pl/menu/plytki-lazienkowe-133.html.

O czym należy pamiętać urządzając małą łazienkę?

Podczas planowaniu wystroju małej łazienki należy zadbać o to, by optycznie nie zmniejszać dodatkowo tego pomieszczenia. Warto więc wybrać duże i jasne płytki łazienkowe oraz odpowiedni wzór płytek na podłogę. Urządzanie małej łazienki nie jest dzisiaj tak trudne, bo w sklepach dostępne są liczne rozwiązania dedykowane do małych pomieszczeń. Z reguły w małej łazience nie ma miejsca na wannę, dlatego większość osób decyduje się zainstalować prysznic. W sklepach jest bardzo duży wybór kabin prysznicowych w tym również takich o niewielkich rozmiarach. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na prysznic wraz z brodzikiem podtynkowym i taka strefa może być oddzielona na przykład tylko szybą. Do małych łazienek przewidziane są także specjalne, niewielkich rozmiarów podwieszane toalety i małe umywalki wraz z szafkami. Aby nie zabierać sobie miejsca warto też postawić na podwieszane szafki w których będzie można trzymać ręczniki i podstawowe akcesoria łazienkowe. W każdej łazience powinien także znaleźć się grzejnik, który również może mieć niewielkie rozmiary. Warto ponad to zainstalować dużą płaszczyznę lustrzaną, która dodatkowo powiększy wizualnie pomieszczenie.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.