Umywalka nablatowa czy wpuszczana w blat?

Umywalka nablatowa czy wpuszczana w blat

Umywalka nablatowa czy wpuszczana w blat

5
(1)

Umywalka stanowi niezbędny element każdej łazienki. Korzystamy z niej kilka razy dziennie. Co ciekawe statystycznie spędzamy przy niej więcej czasu niż pod prysznicem, czy w wannie. Od jej parametrów, wyglądu i ustawienia zależy nasz codzienny komfort. Na szczęście wybór umywalek jest ogromny. Bez problemu znajdziemy coś, co świetnie pasuje do wystroju łazienki i potrzeb użytkowników.

Umywalka w niewielkiej łazience

Łazienka, której metraż nie imponuje, bywa problematyczna w urządzaniu. W końcu podstawowe elementy wyposażenia muszą się zmieścić na niewielkiej przestrzeni. Umywalka nablatowa to rozwiązanie warte uwagi w małej łazience. Owalna umywalka nablatowa montowana jest na blacie szafki – mamy więc umywalkę, a pod nią szafkę i maksymalnie wykorzystujemy całą dostępną przestrzeń łazienki. Do aranżacji nowoczesnych doskonałym wyborem będzie prostokątna umywalka nablatowa, której prosta forma idealnie współgra z minimalistycznym wystrojem.

Do ich zalet zalicza się modny i efektowny wgląd oraz mnóstwo kształtów do wyboru:  owalne, kubistyczne, asymetryczne, organiczne. Wyeksponowana zostaje cała misa, co bez wątpienia wygląda elegancko i nowocześnie.  Kluczową rolę w funkcjonalnym korzystaniu z tego typu umywalki jest dobre zaplanowanie wysokości blatu montażu należy dobrze zaplanować wysokość blatu. Niezbędne przyłącza mogą być schowane w szafce lub samym blacie , co sprawia, że są niewidoczne i nie psują wystroju łazienki. Blat sprawdza się jako miejsce do eksponowania kosmetyków.

Niedogodności związane z umywalką nablatowej

 Umieszczanie blatu  prostokątnej umywalki nablatowej na standardowej wysokości może spowodować, że krawędź umywalki będzie za wysoko i utrudni korzystanie z tego przedmiotu. Wadą umywalki nablatowej jest utrudnione czyszczenie wokół podstawy i z tyłu umywalki.

Umywalki wpuszczone w blat

Umywalki wpuszczane w blat montuje się na blacie, tak aby misa znajdowała  się pod jego powierzchnią, a na górze wystawał tylko ceramiczny rant. Umywalka wpuszczana w blat doskonale prezentuje się w klasycznie urządzonej łazience. Równie dobrze wygląda we wnętrzu nowoczesnym. Do jej zalet można zaliczyć fakt, że pasuje do wszystkich rodzajów blatów, nawet do blatu drewnianego i laminowanego.

Wpuszczane umywalki  nadają miejscu lekkości i minimalizmu.  Umywalka zazwyczaj nie zajmuje całego blatu, więc zyskujemy dodatkowe miejsce do przechowywania. Nie sprawiają problemów, jeżeli chodzi o utrzymanie czystości. Wymagają dobrania specjalnych mebli, aby całość była funkcjonalna.

Nieodpowiednio dobrana umywalka może popsuć wystrój łazienki. Nowoczesne umywalki nablatowe i wpuszczane w blat powstały z myślą o użytkownikach mających wysokie wymagania estetyczne.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

2 thoughts on “Umywalka nablatowa czy wpuszczana w blat?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.