Płytki betonowe w łazience — dlaczego warto?

Płytki betonowe w łazience — dlaczego warto?

Płytki betonowe w łazience — dlaczego warto?

5
(2)

Choć beton zdaje się nie pasować do wnętrz, w ostatnich latach zyskuje na popularności. Betonowe płytki można zauważyć nie tylko w kuchniach, ale również w łazienkach. Jak wytłumaczyć fenomen takiego rozwiązania? Niniejszy wpis poświęcono rozwiązaniom, które można uzyskać, dzięki zastosowaniu płytek betonowych.

Jakie są zalety płytek betonowych?

Betonowa ściana wcale nie musi oznaczać niewykończonej przestrzeni. Obecnie tego typu rozwiązanie stanowi synonim kunsztu architektonicznego i oznakę designerskiego podejścia do aranżacji wnętrz. Minimalistyczna estetyka tego surowca jest inspiracją do tego, by tworzyć w pomieszczeniu efekt naturalności i surowości. Płytki betonowe, takie jak np. https://www.carrea.pl/plytki-imitujace-beton są więc idealnym sposobem na uzyskanie ciekawego i niecodziennego klimatu w swoim wnętrzu.

Wśród wielu architektów wnętrz betonowe płytki są traktowane na równi z tworzywami szlachetnymi, takimi jak marmur. Trudno się temu dziwić, gdyż za ich pomocą można stworzyć eleganckie i modernistyczne wnętrze, bez konieczności większej inwestycji.

Beton oraz jego imitacje to materiały o szerokiej gamie zastosowań. Surowiec nie chłonie wody, dzięki czemu można go stosować w miejscach narażonych na wilgoć. Do tego wyróżnia się trwałością i nie wymaga polerowania, aby wyglądać perfekcyjnie przez wiele lat. Biorąc to wszystko pod uwagę trudno się dziwić, iż płytki betonowe są tak popularnym rozwiązaniem w niejednej łazience.

Jak zastosować płytki betonowe w łazience?

płytki betonowe

Istnieje wiele sposobów na zastosowanie płytek betonowych w mieszkaniu. W przypadku łazienki bardzo często wykonuje się jedną ścianę, która jest nimi pokryta. W tym celu można użyć płyt wielkoformatowych, które gwarantują szybki i bezproblemowy montaż. Efekt takiego rozwiązania z pewnością przyciąga uwagę.

Wiele osób decyduje się też na odważniejszą aranżację łazienki z wykorzystaniem betonu. Płytki tego typu można wykorzystać do stworzenia strefy prysznicowej. W połączeniu ze szklaną ścianką lub szybami można uzyskać bardzo ciekawy efekt. Płytę betonową można też połączyć z tą imitującą drewno. Stosując takie rozwiązanie w całej łazience, można być pewnym interesującej estetyki.

Płytki z betonu można zastosować również w wybranych częściach domu, aby zachować większy efekt spójności. To świetny sposób na wykończenie korytarza albo kuchni. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by zastosować je w innych pomieszczeniach.

Beton jest ciekawym sposobem na twórczą aranżację przestrzeni. Z uwagi na mnogość rozwiązań, warto przemyśleć zastosowanie płytek betonowych w swoim domu lub mieszkaniu.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.