Pralko-suszarka – czy warto?

Pralko-suszarka – czy warto?

Pralko-suszarka – czy warto?

0
(0)

Jesteś właścicielem niewielkiej łazienki? A może cenisz sobie wielofunkcyjne urządzenia, które podnoszą komfort codziennego życia? W takim razie powinieneś rozważyć zakup pralko-suszarki – urządzenia, które pozwoli Ci z jednej strony wyprać, a z drugiej szybko wysuszyć różnego rodzaju ubrania. Sprawdźmy, jakie są zalety i wady tego rodzaju sprzętów! 

Pralko-suszarka – najważniejsze zalety 

Pralko-suszarka zapewnia przede wszystkim oszczędność miejsca, dlatego też polecana jest do niewielkich łazienek. Jej gabaryty są podobne do wymiarów zwykłej pralki, dlatego też znalezienie miejsca dla urządzenia nie powinno stanowić dla nikogo większego problemu. W przeciwieństwie do ustawienia w łazience osobno pralki i suszarki – w tym celu trzeba nawet dwa razy więcej przestrzeni. 

Kolejną dużą zaletą pralko-suszarki jest to, że zapewnia szybsze suszenie niż tradycyjna, rozkładana suszarka. Co więcej, nie narazi Cię ona na widok suszonego prania, a Ty zaoszczędzisz sporo czasu, który dotychczas poświęcałeś, by rozwiesić odzież na suszarce. Najbardziej wydajne urządzenia tego typu pozwolą Ci wysuszyć ubranie nawet w 3–4 godziny – niezależnie od pory roku i bez konieczności wystawiania suszarki na balkon czy taras. 

Warto dodać, że nowoczesne pralko-suszarki wyposażone są w specjalne systemy chroniące tkaniny przed uszkodzeniem. Przykład takich rozwiązań daje Electrolux – dzięki technologiom DualCare i PerfectCare urządzenie dobiera odpowiednią temperaturę i ruchy bębna, by nie uszkodzić materiału. Dzięki temu ubrania dłużej wyglądają doskonale i zapewniają maksymalny komfort. 

Oprócz tego pralko-suszarki: 

  • są tańsze w zakupie – będą kosztować Cię o wiele mniej niż osobny zakup pralki i suszarki; 
  • są wygodne i łatwe w użytkowaniu – nawet przez mniej doświadczonych użytkowników; 
  • są energooszczędne i nie podniosą w znaczący sposób Twoich rachunków za prąd. 

Wszystko to sprawia, że z roku na rok cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród właścicieli mieszkań i domów. 

Czy pralko-suszarki posiadają wady? 

Oczywiście pralko-suszarki nie są pozbawione pewnych wad. Przede wszystkim – są mniej efektywne niż samodzielne suszarki bębnowe, a przy tym zapewniają mniejszą ładowność. W efekcie potrzebują więcej czasu na wysuszenie ubrań i większą liczbę cykli prania niż klasyczna pralka. Co więcej, pomimo dostępu do energooszczędnych rozwiązań, pralko-suszarki zużywają więcej prądu niż np. suszarki z pompą ciepła. Dlatego też warto zainwestować w takie, które posiadają odpowiednie klasy energetyczne – zwłaszcza A++ oraz A+++. 

Warto również pamiętać o tym, że w przypadku awarii urządzenia nie będziesz mógł ani prać, ani suszyć w nim swoich ubrań. Kupując osobno pralkę i suszarkę, nie ma takiego problemu. 

Warto czy nie? 

Pomimo pewnych wad inwestycja w pralko-suszarkę wydaje się być doskonałym pomysłem. Zwłaszcza w przypadku właścicieli mniejszych mieszkań i maksymalnie 3–4-osobowych rodzin. Na rynku znajdziesz wiele modeli, które dopasujesz do swoich potrzeb zarówno pod względem parametrów i funkcji, jak i ceny. 

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.