Dlaczego warto postawić na meble wykonane z naturalnego drewna bukowego?

Dlaczego warto postawić na meble wykonane z naturalnego drewna bukowego?

Dlaczego warto postawić na meble wykonane z naturalnego drewna bukowego?

0
(0)

Zastanawiacie się jakie meble wybrać do salonu czy też sypialni? Na co zwrócić szczególną uwagę? W poniższym poradniku postaramy się was przekonać, że warto postawić na meble wykonane z naturalnego drewna – w szczególności z drewna bukowego.

W powszechnej opinii już od wielu lat panuje przekonanie, że w przypadku mebli najlepsze okazują się meble z litego drewna. Niestety w większości przypadków w naszych domach posiadamy wyłącznie ich namiastkę wykonaną z materiałów imitujących naturalne drewno. Jak zatem odróżnić meble z naturalnego drewna i dlaczego warto zdecydować się właśnie na nie? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższej publikacji.

Bardzo często patrząc na oferty sklepów meblowych można spotkać się z opisem iż mamy do czynienia z meblami drewnianymi. Niestety w większości przypadków okazuje się, że tak naprawdę nie mają one zbyt wiele wspólnego z prawdziwym drewnem i są wykonane ze sklejki lub forniru. Na chwilę obecną według przepisów teoretycznie wyłącznie produkty, których jedynie dna szuflad i tylne ściany zostały wykonane ze sklejki a nie z prawdziwego drewna mogą nosić nazwę ,,mebli drewnianych”. To właśnie jednak ze względu na naginanie tej terminologii oraz wprowadzenie klientów w błąd różne sklepy meblowe mogą zachęcać klientów do zakupu produktów znacznie tańszych.

Dużo rzadziej spotkać można meble faktycznie wykonane z litego drewna. Do ich konstrukcji użyto wyłącznie wysokiej jakości drewna poddanego profesjonalnej obróbce. Jak można się domyślić niesie to ze sobą jednak większe koszty produkcji, które muszą przełożyć się na wyższą cenę. Meble z litego drewna muszą być zatem droższe – co jednak dostajemy za takową dopłatę? Jakie zalety posiadają drewniane meble?

Meble bukowe – styl i elegancja

Za przykład weźmy znajdujące się w ofercie niektórych producentów ekskluzywne meble bukowe. Jak sama nazwa wskazuje są one praktycznie w całości wykonane z naturalnego drewna bukowego. Jakie korzyści daje to klientom.

Na pewno pierwszą i podstawową zaletą jest ich naturalność. W czasach, gdy praktycznie większość różnorakich produktów na rynku jest syntetycznego pochodzenia posiadanie czegoś naturalnego to bardzo miła odmiana. W pomieszczeniach gdzie znajdują się meble z drewna bukowego można w pełni odpocząć i cieszyć się z bliskości natury.

Meble z litego drewna – gwarancja dobrego snu

Badania przeprowadzone przez naukowców jasno pokazują, że sen w sypialni w której znajdują się meble z prawdziwego drewna jest dużo lepszy dla Waszego ciała. Pozwala w pełni się z regenerować w efektywny sposób.

Dodatkową zaletą jest aspekt stylistyczny. Każda deska ma bowiem unikalny i zupełnie niepowtarzalny kształt czy też wzór. Decydując się zatem na meble z litego drewna macie pewność, że posiadacie meble wyjątkowe i całkowicie niepowtarzalne.

Oprócz tego naturalne drewno może pochwalić się znacznie większą odpornością na uszkodzenia. Jeżeli jednak w czasie użytkowania zdarzy się że, na szafce czy też stole z litego drewna pojawi się jakaś ryska lub też drobne uszkodzenie to jedynie doda charakteru meblom. Sprawiając, że będą one posiadać od teraz własną historię nierozerwalnie związaną z życiem waszej rodziny.

Meble z litego drewna – trwałość na lata

Szczególnie dobrą trwałością i wytrzymałością mogą wylegitymować się właśnie meble bukowe. Buk to bowiem jeden z najtrwalszych gatunków drewna. Jednak ze względu na swoją dużą twardość oraz gęstość drewno bukowe jest znacznie trudniejsze w obróbce. Dlatego też dostępne na rynku ekskluzywne meble bukowe mają zazwyczaj nieco bardziej masywną konstrukcję.

Ze względu na swoją trwałość, wagę i stabilność bardzo często wykorzystuje się drewno bukowe do produkcji eleganckich stołów do jadalni czy też salonu. Zakup bukowego stołu to zatem bardzo dobra inwestycja na lata.

Trzeba jednak pamiętać, że drewno bukowe niezbyt dobrze znosi działanie wilgoci i z tego też względu meble bukowe bardzo rzadko spotkać można w łazience.

Jak zatem widzicie zakup mebli z litego drewna a już w szczególności tych bukowych to znakomita inwestycja. Meble drewniane to po prostu znacznie wyższa jakość, duża wytrzymałość oraz unikalne i niepowtarzalne wzornictwo, które sprawi, że każde pomieszczenie nabierze urokliwego charakteru.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.