Dokładne pranie dywanu

Dokładne pranie dywanu

Dokładne pranie dywanu

0
(0)


W domu najczęściej odkurzamy dywany. Od czasu do czasu usuwamy jakąś niewielką plamę korzystając z wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Przynajmniej dwa razy w roku dobrze jest oddać dywan do profesjonalnego prania. Czysty dywan nie tylko wygląda lepiej, ale także nie zachowuje w sobie niebezpiecznych bakterii. Dywany najlepiej prać wiosną i latem, ponieważ słońce i wysoka temperatura przyśpieszają suszenie dywanu. Poza tym dywan wysuszony naturalnie nie zachodzi pleśnią.

Dwa sposoby prania dywanów

Dywan można wyprać ręcznie lub za pomocą specjalnego sprzętu. Czyszczenie ręczne jest czasochłonne i wymaga dobrej kondycji. Z kolei czyszczenie mechaniczne jest skuteczniejsze i odbywa się zwykle u profesjonalistów. Dobrym pomysłem są odkurzacze z funkcją prania.

Pranie ręczne dywanów

Do ręcznego prania dywanów potrzebne są : płyn do dywanów, woda i szczotka z grubym włosiem. Czyszczenie ręczne rozpoczynamy od  najtrudniejszych, starych plam. Zwilżoną  w płynie  z wodą ściereczkę przykładamy do plamy. Pozostawiamy tak zamoczone miejsca na kilkanaście minut, do momentu, kiedy detergent nie zacznie działać. Następnie szczoteczką szorujemy  zamoczone miejsca. Później czyścimy pozostały obszar dywanu. Na koniec należy rozłożyć  mokre ręczniki. Woda z dywanu w nie wsiąknie, co przyspiesza wysychanie dywanu. Po kilku godzinach pranie dywanu należy powtórzyć, ale tym razem samą wodą.  W ten sposób można pozbyć się nadmiaru detergentów.

Mechaniczne czyszczenie dywanów

Pranie dywanów za pomocą profesjonalnego sprzętu oferują wyspecjalizowane firmy, np.: EMKA z Warszawy. W skład usług wchodzi także  pranie wykładzin i obić mebli tapicerowanych, np.: kanap , krzeseł, foteli, tapicerki samochodowej. Wysokiej jakości środki chemiczne i zastosowanie najlepszych urządzeń piorących pod ciśnieniem, gwarantuje najlepszą jakość usług i zadowolenie klienta. Wszystkie zabrudzenia, nawet te, które zalegają na dywanie lub wykładzinie przez długi czas zostaną, usunięte, a wyprana rzecz będzie wyglądała, jak nowa. Rodzaj użytego preparatu jest dobierany do rodzaju dywanu i zabrudzenia.

Profesjonalne pranie dywanów

Oferta prania dywanów skierowana jest do klientów indywidualnych, firm i instytucji. Większość firm oferujących pranie dywanów ułatwia osobom z niepełnosprawnością skorzystanie z ich usługi – odbiera zabrudzony dywan od klienta i oddaje czysty. Profesjonalne pranie dywanów to usługa dla osób, które chcą usunąć  plamy oraz dla klientów, którzy chcą odświeżyć dywan. Z usługi często korzystają osoby, które organizują ważne dla siebie wydarzenie i zależy im na tym, aby dywan wyglądał wspaniale.

Pranie ręczne dywanów może nie usunąć wszelkich zabrudzeń i bakterii. Aby mieć stuprocentową pewność, że dywan jest idealnie czysty, to lepiej powierzyć pranie dywanów profesjonalnej firmie. W każdym mieście działają przedsiębiorcy oferujący powyższe usługi. Mechaniczne pranie ma swoją cenę, ale jakość usługi jest warta wydanych pieniędzy. Klienci są mile zaskoczeni faktem, że udało się usunąć brzydkie plamy.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

1 thought on “Dokładne pranie dywanu

  1. Wszystko zalezy też od powierzchni dywanu i oczywiscie od materiału. Nasze są juz dosyć wiekowe, ciezkie jak diabli wiec czyszczenie robimy raz na rok, a co tydzien staram sie po prostu przeleciec go workowym zilanem ewentualnie wczesniej na mokro gdy jest juz naprawde źle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.