Jak urządzić małe mieszkanie, by sprawiało wrażenie większego?

Jak urządzić małe mieszkanie, by sprawiało wrażenie większego

Jak urządzić małe mieszkanie, by sprawiało wrażenie większego

0
(0)

Aranżacja małego mieszkania to prawdziwe wyzwanie i czasami duży stres dla osób, których nie stać na dekoratora wnętrz, a chciałyby mieszkać nie tylko wygodnie, ale i cieszyć oczy przestronnością wnętrza. Znajomość kilku prostych trików aranżacyjnych w optycznym powiększaniu i rozświetlaniu pomieszczeń może tutaj bardzo pomóc. Poznajcie niektóre z nich.

Jak optycznie powiększyć małe mieszkanie?

Lustra, które można powiesić na ścianie, nie tylko nie zabiorą cennego miejsca, ale również powiększą wnętrze. Trzeba przy tym pamiętać, że duża pozioma tafla lustra zawieszonego w wąskim salonie na dłuższej ścianie, doda mu głębi. Natomiast pionowe lustro optycznie podwyższy pomieszczenie. Podobny efekt można osiągnąć wieszając lustra na ścianach pod sufitem. W podobny sposób można dodawać przestrzeni także innym pomieszczeniom w domu. W długim przedpokoju, który chcemy poszerzyć, znakomicie sprawdzi się szafa z lustrzanymi drzwiami umieszczona na jego dłuższej ścianie. Natomiast lustro zawieszone na ścianie naprzeciw wejścia doda długości naszemu przedpokojowi. W ten sam sposób można optycznie powiększyć małą łazienkę. Duże lustro sprawi, że będzie się ona wydawać znacznie większa.

Jak dodać małemu wnętrzu więcej światła?

Małe mieszkanie będzie wydawać się większe, jeśli ściany i podłogi będą w jasnych barwach. Najlepszy efekt uzyska się, jeśli podłoga będzie jednolita w całym mieszkaniu. Odpowiednie oświetlenie i kilka źródeł światła sprawią, że przestrzeń wyda się większa, niż jest w rzeczywistości. Dobry efekt w rozświetlaniu pomieszczenia można uzyskać wieszając lampę przed lustrem, które spowoduje odbicie światła i wrażenie, że lampy są dwie, a nie jedna. Podobny rezultat uzyska się  wieszając lustra na ścianie naprzeciwko okna. Odbijające się w lustrze promienie słoneczne znakomicie rozświetlą i rozjaśnią wnętrze. Trzeba jedynie pamiętać, by nie zastawiać okien zbędnymi sprzętami, czy kwiatami i zrezygnować z ciężkich przytłaczających zasłon.

Jak widać małe mieszkanie dzięki kilku trikom aranżacyjnym może zyskać dodatkową przestrzeń. Bardzo pomagają w tym lustra i odpowiednie oświetlenie. Oczywiście trzeba pamiętać również o tym, by nie zagracać pomieszczeń niepotrzebnymi sprzętami, unikać ciężkich mebli i tkanin, no i utrzymywać porządek. Najlepiej, zanim zabierzemy się za urządzanie małego mieszkania, poszukać dodatkowych inspiracji w internecie i poczytać na temat stylizacji wnętrz i dobieraniu dodatków. To pozwoli nam ustrzec się przed błędami i osiągnąć wymarzone efekty.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

1 thought on “Jak urządzić małe mieszkanie, by sprawiało wrażenie większego?

  1. Z małymi mieszkaniami jest tak że optycznie można je powiększyć lecz niestety nie fizycznie. Jednak nie zmienia to faktu że przynajemie jest mieć wrażenie że mieszkamy w większym mieszkaniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.