Czym zasłonić okna przed słońcem?

Czym zasłonić okna przed słońcem

Czym zasłonić okna przed słońcem

0
(0)

Zimą tęsknimy za słońcem. A latem? Czasem, gdy nieustannie żar leje się z nieba, robimy wszystko, aby się przed nim ochronić. Czym zatem zasłonić okna przed słońcem? Najlepszym rozwiązaniem będą żaluzje fasadowe bądź też nowoczesne rolety z ruchomymi lamelami.

Czym są żaluzje fasadowe?

Najprościej mówiąc to osłony okienne, które montujemy nie wewnątrz, a na zewnątrz budynków. Do ich głównych funkcji należy ochrona wnętrza przed zbyt dużym nasłonecznieniem, a tym samym przed nagrzewaniem oraz zmniejszenie poziomu przenikającego hałasu. Do tego dochodzi również kwestia estetyki – żaluzje fasadowe znacznie poprawiają zewnętrzny wygląd elewacji. Cieszą się one ogromną popularnością zwłaszcza w Europie Zachodniej i Południowej. W naszym kraju dopiero powoli zdobywają rynek. Żaluzje fasadowe wyróżniają się nie tylko funkcjonalnością, ale i niebanalnym designem. Mają nieskomplikowaną i lekką konstrukcję. Składają się z tak zwanych lameli, czyli płytek aluminiowych. Są dostępne w różnych kształtach i szerokościach – ich przekrój poprzeczny może przypominać literę ”C” (65 mm lub 80 mm), literę „Z” (90 mm), literę „S” (70 mm) oraz literę „F” (80 mm). To właśnie dzięki lamelom możemy dawkować sobie ilość światła, które wpada do naszego domu – wszystko zależy od zmiany kąta ich nachylenia. Ważne jest również to, że dzięki nim możemy całkowicie zablokować nadmiar promieni słonecznych, ale jednocześnie mieć widok na zewnątrz. Nie musimy się więc obawiać, że nasz dom zmieni się w jaskinię. Przy okazji zapewnimy sobie odrobinę prywatności bez konieczności całkowitego zasłonięcia okna. Możliwości konfiguracji położenia lameli są wręcz nieograniczone. Dodatkowe wyposażenie w zintegrowane czujniki pogodowe sprawi, że żaluzje mogą się automatycznie domykać, w momencie, gdy słońce chce wtargnąć do środka oraz otwierać, gdy na niebie pojawią się chmury. Oczywiście ustawienie można dowolnie skonfigurować i dostosować do indywidualnych potrzeb.

Rolety z ruchomymi lamelami

Oprócz żaluzji fasadowych doskonałym sposobem na ochronę wnętrza przed nadmiarem promieni słonecznych są rolety z ruchomymi lamelami. To nowość na naszym rynku. Łączą one funkcje rolety z blokadą antywłamaniową i żaluzji fasadowej. Ta konstrukcja również pozwala na ustawienie lameli pod dowolnym kątem, regulując dostęp światła dziennego do pomieszczeń. Dzięki temu uzyskamy optymalne nasłonecznienie. Z kolei dzięki dodatkowym zabezpieczeniom mamy pewność, że nikt niepowołany nie dostanie się do naszego domu. Rolety zewnętrzne z funkcją żaluzji fasadowych poprawiają więc nie tylko komfort życia, ale i podnoszą poziom bezpieczeństwa. One również mogą współpracować z systemami „inteligentnego domu”.

Rolety zewnętrzne z funkcją żaluzji fasadowych, jak i same żaluzje fasadowe sprawdzą się zarówno w domach prywatnych, jak i budynkach biurowych, nawet tych bardzo mocno przeszklonych. Mało tego, właśnie zastosowane na szklanych powierzchniach działają jak izolator zapewniający prawidłowy rozkład temperatury w pomieszczeniu. W ten sposób przy okazji wspomagają pracę klimatyzacji. Z kolei dzięki nowoczesnemu designowi nadadzą budynkowi wyjątkowy wygląd bądź podkreślą jego charakter.

Artykuł przygotowany przez firmę Dopler z Częstochowy oferującą rolety, bramy, żaluzje fasadowe, markizy tarasowe, łamacze światła, refleksole i wiele innych. Firma świadczy kompleksowe usługi od projektowania przez produkcję i montaż po serwis.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.