Pomysły na posadzkę betonową na balkonie

Pomysły na posadzkę betonową na balkonie

Pomysły na posadzkę betonową na balkonie

0
(0)

Balkon to nie tylko płytki czy okładzina! Istnieją inne rozwiązania – równie wytrzymałe, a przy tym zupełnie zaskakujące, jeśli chodzi o estetykę. Może zamiast przykrywać betonową posadzkę na balkonie lepiej zdecydować się na jej malowanie? To świetny, oryginalny sposób na piękny balkon stosunkowo niskim kosztem.

Beton przestał nam się już kojarzyć z czasami PRL-u, siermiężną i surową architekturą. I bardzo dobrze! Wreszcie dostrzegliśmy jego potencjał oraz odkryliśmy, jak niebanalnie może prezentować się w przemyślanym otoczeniu. Dotyczy to również betonowej posadzki na balkonie. Nieatrakcyjny kolor surowego betonu to przeszłość. Wystarczy pomalować balkon sprawdzoną, przeznaczoną do tego farbą, która ochroni powierzchnię przed warunkami atmosferycznymi i nada jej atrakcyjne zabarwienie.

Na jakie kolory malować beton na balkonie?

Balkon powinien wpisywać się przede wszystkim w architekturę budynku i ją uzupełniać, ale też nie odcinać się od stylu wnętrza. Dzięki temu stanie się niezaprzeczalną ozdobą domu oraz miejscem, w którym wypoczywa się wyjątkowo przyjemnie. Najlepiej dążyć do konsekwencji, jeśli chodzi o temperatury poszczególnych kolorów, tzn. łączyć ciepłe barwy z ciepłymi, a zimne z zimnymi. Kontrasty i zestawianie ze sobą np. czerwieni i błękitu też się sprawdza, jednak przeważnie w nowoczesnych, odważnych projektach.

Oczywiście można wymienić kilka barw, które są uznawane za „bezpieczne”, zdają bowiem egzamin w zasadzie w każdym stylu architektonicznym czy każdej realizacji. Odcienie beżowego, szarego oraz biel doskonale „zagrają” niezależnie od kontekstu!

Biała betonowa posadzka na balkonie wpisze się także w architekturę budynku w stylu skandynawskim, nawet w przypadku elewacji wykończonej drewnem. Jasny niebieski to również doskonały pomysł w domkach inspirowanych Skandynawią! Niebieski balkon dopełni poza tym budynek nowoczesny. Z kolei czerwień czy zieleń, ale też szarość czy beż to znakomite rozwiązanie w przypadku domów klasycznych i tradycyjnych.

Czym pomalować betonową posadzkę na balkonie?

Jeśli zależy nam na tym, aby balkon zachwycał wyglądem dłużej niż przez sezon, koniecznie musimy sięgnąć po dobrej jakości produkty do jego malowania. Wybierając farby, upewnijmy się, czy aby na pewno są one przeznaczone do zastosowań zewnętrznych. Poza tym zwróćmy uwagę, na oddziaływanie jakich czynników są odporne. Zależy nam na uzyskaniu ochrony przed niszczącymi warunkami atmosferycznymi, jak deszcz, śnieg, zmienne temperatury oraz promieniowanie słoneczne. Jeśli dodatkowo zależy nam na odporności na zarysowania i ścieranie (a w przypadku posadzki na balkonie to bardzo ważne!), sięgnijmy po farbę akrylową Nobiles Pilbet wraz z dedykowanym jej impregnatem.

Aby osiągnąć najlepsze efekty, tzn. trwałe wymalowanie oraz głęboki kolor, który nie wypłowieje po sezonie, kierujmy się zaleceniami producenta. Wytyczne znajdziemy w karcie technicznej kupionej farby.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.