Kwitnienie róż – czym nawozić w okresie intensywnego kwitnienia

Kwitnienie róż – czym nawozić w okresie intensywnego kwitnienia?

Kwitnienie róż – czym nawozić w okresie intensywnego kwitnienia?

0
(0)

Obraz kwitnącej róży to jeden z najpiękniejszych obrazów, jakie można sobie wyobrazić. Rosarium to wyjątkowe miejsce, w które z chęcią udają się ludzie z całego miasta w każdej społeczności. Jeśli masz przyjemność mieć róże u siebie w ogródku, warto byś wiedział, jak doprowadzić do ich efektownego zakwitnięcia i czym nawozić krzaczki róż, by w tej kluczowej fazie nie straciły wigoru i chęci do życia.

Właściwa pielęgnacja

Dlaczego róży potrzebna jest pomoc? Jej wzrost jest uzależniony od kilku czynników. Przede wszystkim od jakości podłoża. Jeśli nie zadbamy właściwie o ziemię, w której różę posadzimy, nie będzie możliwości by ta wydała pąki. Zakwitnięcie róży to praca dwóch, niezwykle ważnych czynników – odpowiedniej pielęgnacji samej rośliny oraz odpowiedniego przygotowania i kontrolowania stanu gleby. Liczy się bowiem nie tylko czym odżywia się róża, ale także to z czego tego czerpie.

Podlewanie i nawożenie

Okres kwitnięcia i pięknych płatków, które zdobią delikatne, ale kujące łodygi jest niezwykły dla każdego, kto hoduje róże. Aby cieszyć się ich pięknem na dłużej, należy umiejętnie je podlewać. Warto pilnować, żeby ziemia wokół krzewów nie przesychała, ale była lekko wilgotna przez cały czas. Nie można jednak doprowadzić do sytuacji, w której ziemia będzie zbyt mokra, gdyż róże zgniją wewnętrznie. Warto pamiętać, że kwestią niezwykle ważną jest także odpowiednie rozpuszczenie nawozów, np. od firmy Substral, by te miały możliwość łatwego i naturalnego wchłonięcia się do korzeni krzewu.

Likwidowanie zagrożeń

Obok problemów natury odżywiania, mamy także często szkodniki, które niszczą strukturę kwiatów. To różnego rodzaju choroby, ale także owady, które wspólnie atakują róże w okresie kwitnięcia i nie pozwalają rozwinąć płatków. W tym wypadku warto dokładnie pilnować tego, jak róża reaguje oraz szukać przebarwień. Należy działać szybko, gdyż likwidacja już zaatakowanego kwiatu nie pomoże całej roślinie. Trzeba także wykorzystać właściwe środki, by róża stała się znów silna i pięknie kwitła.

 

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.