Narzędzia ogrodnicze niezbędne na twojej działce

Narzędzia ogrodnicze niezbędne na twojej działce

Narzędzia ogrodnicze niezbędne na twojej działce

0
(0)

Zadbany i wypielęgnowany ogród to prawdziwa ozdoba domu. Odpowiednia pielęgnacja wymaga oczywiście sporo pracy i odpowiednich narzędzi. Zestaw narzędzi uzależniony jest głownie od rodzaju ogrodu. Czasem rośliny wymagają specjalistycznej pielęgnacji, a co za tym idzie, koniecznie trzeba się zaopatrzyć w odpowiedni sprzęt.

Co powinno znaleźć się w każdym ogrodowym schowku?


Narzędzia ogrodnicze ułatwiają pracę w ogrodzie. Dzięki temu pielęgnacja roślin staje się przyjemnością. Dobre narzędzia powinny być trwałe i ergonomiczne, dzięki temu będą służyły lata. Jakie powinny znaleźć się w każdym ogrodzie?

1. Szpadel, łopata – to obowiązkowe wyposażenie każdego schowka. Narzędzia służą do kopania i usuwania zbędnej ziemi.

2. Grabie – szczególnie przydatne w okresie jesiennym kiedy z drzew intensywnie opadają liście.

3. Wąż do podlewania, konewka – w małym ogródku wystarczy konewka do podlewania roślinności, jednak posiadając duży ogród, lepiej zaopatrzyć się w wąż ogrodowy.

4. Sekatory – niezbędne do przycinania, małe sprawdzą się w przypadku cienkich pędów, duże oburęczne do grubych gałęzi i żywopłotu. Najlepiej sprawdzają się sektory automatyczne, które nie magają użycia siły. 

5. Łopatki, sadzarki, szpatułki i pazurki – szczególnie przydatne w przypadku ogródka warzywnego. Sadzenie roślin i spulchnianie gleby jest wtedy dużo łatwiejsze.

6. Kosiarka – niezbędne do koszenia trawy. Do większego ogrodu zdecydowanie wygodniejsza jest spalinowa, do mniejszego wystarczy elektryczna.

7. Podkaszarka – sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie dociera standardowa kosiarka do trawy.

8. Pilarki łańcuchowe – jeśli w ogrodzie są drzewa, teren leśny, konieczna będzie również pilarka. W takiej sytuacji z pewnością pojawi się konieczność przycinania gałęzi i pni drzew, a dzięki takim narzędziom pracę można wykonać szybko i sprawnie.

9. Taczki, wiadra i pojemniki – niezbędne przy wykonywaniu wielu prac ogrodowych.

Gdzie przechowywać narzędzia ogrodowe?

Wszystkie narzędzia ogrodowe najlepiej przechowywać w jednym miejscu. Dzięki temu wszystko zawsze będzie pod ręką. Można w tym celu ustawić w ogrodzie specjalny domek, gdzie wygodnie pomieści się również meble ogrodowe po zakończeniu sezonu. W przypadku posiadania niewielkiej ilości narzędzi w zupełności wystarczy odpowiednia szafa lub ławka ogrodowa ze schowkiem postawiona w garażu lub w samym ogrodzie. Narzędzia powinny być czyste, a w przypadku pilarek i podkaszarek należy je odpowiednio zabezpieczyć odpowiednimi środkami po zakończeniu sezonu letniego.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.