Jakie wybrać ogrody zimowe w Warszawie?

Jakie wybrać ogrody zimowe w Warszawie?

Jakie wybrać ogrody zimowe w Warszawie?

0
(0)


Warszawa to piękne i duże miasto, z mnóstwem terenów, gdzie postawione są okazałe posiadłości. Jeśli jesteś właścicielem domu w stolicy warto abyś pomyślał o ogrodzie zimowym. To właśnie tam zrelaksujesz się niezależnie od pogody – nawet podczas śnieżycy i siarczystego mrozu. Tylko jakie ogrody zimowe w Warszawie wybrać?

Jak wybrać miejsce pod ogrody zimowe w Warszawie?

Musisz się zastanowić, w którym miejscu chcesz postawić swój ogród zimowy.  Bardzo często wykorzystuje się tu taras, jednak nie jest to do końca dobre rozwiązanie. Ważną kwestią jest ustalenie kształtu ogrodu zimowego – na planie prostokąta, koła lub wieloboku. Aby zaplanować ustawienie ogrodów zimowych w Warszawie konieczne jest przestudiowanie położenia samych domów. Warto brać pod uwagę usytuowanie budynków względem stron świata. Zwykle ogrody zimowe stawia się na najbardziej nasłonecznionym miejscu.

Kolejną kwestią, na jakiej należy się skupić jest widok jaki będziesz miał projektując ogrody zimowe w Warszawie. Oczywiście najlepiej omówić to z doświadczonym architektem. Dobrze także zastanowić się nad tym jaką rolę odgrywają ogrody zimowe w Warszawie – czy mają one być oranżerią, pokojem dziennym, czy miejscem, z którego będzie się korzystało cały rok.

Ogrody zimowe w Warszawie mające służyć tylko i wyłącznie do odpoczynku najlepiej ustawić po stronie wschodniej lub zachodniej. Mniejsza ilość wpadającego tam słońca sprawi, że ogród będzie można traktować jako popołudniowy salon wypoczynkowy.

Ogrody zimowe zbudowane na południu mogą służyć jako oranżeria. Słońca jest tam tyle, że możesz postawić na egzotyczne rośliny i kwiaty. Z kolei ogród zimowy usytuowany od strony północnej przez cały rok będzie raczej zacieniony, więc w miesiącach jesienno-zimowych nie będzie uciekało z niego ciepło.

Ogrzewane ogrody zimowe w Warszawie

Ogrody zimowe w Warszawie mogą być ogrzewane. Jeśli masz zamiar zdecydować się na nie, warto abyś zapoznał się z ich rodzajami. Możesz wybrać szklane, ale wiedz, że powinny być one dwuwarstwowe (pomiędzy taflami znajduje się gaz szlachetny). Kolejnym rodzajem ogrodów zimowych ogrzewanych są ogrody poliwęglanowe, które najczęściej mają poliwęglanowy dach. Warto tu zaznaczyć, że poliwęglan powinien być komorowy, a nie lity. Z kolei profile konstrukcyjne muszą być wyposażone we wkładkę termiczną, a cała konstrukcja położona na zaizolowanej płycie fundamentowej.

Ogrody zimowe w Warszawie, które mają być ogrzewane można zbudować z różnych materiałów przewodzących ciepło. Drewno doskonale je izoluje, co wpływa na utrzymywanie wysokiej temperatury w ogrodach zimowych. Do minusów zaliczyć tu można koszty i fakt, że wymaga ono częstych prac konserwatorskich. Kolejnym materiałem jest aluminium, które ma najwyższy stopień przenikalności ciepła. Sprawia to, że aluminiowe ogrody zimowe w Warszawie będą cieplejsze niż zimowe. Minusem jest tu to, że w lecie także szybciej się nagrzewają, plusem natomiast fakt, że ogrody zimowe aluminiowe mogą mieć więcej przeszklonych powierzchni niż drewniane.

Oprócz drewna i  aluminum do budowy ogrodów zimowych stosuje się jeszcze  tworzywa sztuczne. Bardzo dobrze przewodzą one ciepło przy niskim stopniu nagrzewania w miesiącach letnich. Z kolei jeszcze jednym materiałem jest stal, ale rzadko się ją stosuje ze względu na duże przewodzenie ciepła i słabe właściwości antykorozyjne.

Nieogrzewane ogrody zimowe w Warszawie

Wiele osób zadaje sobie pytanie czy warto inwestować w ogrody zimowe W Warszawie, które mają nie być ogrzewane? Posłużą one raczej jako przechowalnia innych roślin niż jako ogrody zimowe z prawdziwego zdarzenia. Buduje się je z lekkich konstrukcji aluminiowych, szkła i paneli poliwęglanowych. Zaletą tego typu ogrodów jest to, że temperatura praktycznie prawie nigdy nie spada w nich poniżej zera, więc większość roślin doskonale się w nich przechowuje.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.