Wilgoć i grzyb w domu – jak skutecznie z nimi walczyć?

Wilgoć i grzyb w domu – jak skutecznie z nimi walczyć

Wilgoć i grzyb w domu – jak skutecznie z nimi walczyć

0
(0)

Nadmierna wilgoć, która wielokrotnie prowadzi do powstawania grzyba, jest częstym problemem w wielu budynkach mieszkalnych. Jak skutecznie walczyć z wilgocią i grzybem?

Skąd bierze się grzyb na ścianach?

Najczęstszymi przyczynami tworzenia się grzyba na ścianach są wysoki poziom wilgoci oraz niewłaściwa cyrkulacja powietrza. Czynnikami wspierającymi rozwój grzyba są farby i tapety, które znajdują się praktycznie na wszystkich ścianach wewnątrz budynków mieszkalnych.

Grzyb w domu jest nie tylko nieestetyczny, ale również i bardzo szkodliwy dla zdrowia, dlatego należy dokładać wszelkich starań, aby nie dopuszczać do nadmiernych zawilgoceń w domu. Jakie są najczęstsze powody nadmiernej wilgoci? Przede wszystkim naciekanie na elewację deszczówki, co jest wynikiem wad w funkcjonowaniu rynien, oraz nieszczelność instalacji wodnej znajdującej się w domu. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, że poziom wilgoci w naszym domu przekracza bezpieczną normę i dopiero pojawienie się grzyba uświadamia nam, że w pomieszczeniach panuje nadmierne zawilgocenie. Oznakami zbyt wysokiego poziomu wilgoci może być np. zaparowanie luster i okien oraz zapach stęchlizny. 

Jak zmniejszyć poziom wilgoci w domu?

Istnieje wiele metod pomagających w walce z wilgocią, do których należą m.in.:

  • zastosowanie osuszaczy powietrza, które można kupić prawie w każdym sklepie budowlanym bądź wypożyczyć,
  • podwyższenie temperatury w pomieszczeniach, np. za pomocą nagrzewnicy,
  • używanie pochłaniaczy wilgoci, opartych na granulacie chlorku wapnia,
  • zastosowanie specjalistycznych preparatów osuszających ściany.

więcej na: www.osuszarnia.pl

Jeśli na ścianie widoczny jest grzyb, niezbędne będzie jego usunięcie poprzez wyczyszczenie ściany ostrą szczotką i naniesienie profesjonalnego preparatu grzybobójczego. Istnieje wiele sytuacji, w których skuteczna walka z wilgocią jest możliwa wyłącznie poprzez zamówienie usług w firmie zajmującej się osuszaniem, takiej jak np. osuszanie Gdynia. Tego typu podmioty posiadają odpowiedni sprzęt i doświadczenie, dzięki którym nadmierna wilgoć szybko zniknie z naszego domu.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.