Jak wybrać najlepszy materac dziecięcy?

Jak wybrać najlepszy materac dziecięcy

Jak wybrać najlepszy materac dziecięcy

0
(0)

Dobór odpowiedniego materaca dla wciąż rosnącego dziecka to niezwykle ważna kwestia. Rozwój ciała dziecka jest bardzo dynamiczny, dlatego zdrowy sen jest dla niego szczególnie ważny.

Wybór odpowiedniego materaca pozwala na zapewnieniu dziecku odpowiedniej stabilizacji ciała w łóżeczku. Najważniejsze, by w trakcie snu głowa dziecka pozostawała odpowiednio ułożona oraz by jego kręgosłup był odciążony. Zagwarantuje mu to nie tylko wypoczynek, ale też prawidłowy rozwój.

Czym powinno charakteryzować się dobre łóżko dziecięce?

Obecnie dostępne jest wiele rodzajów materaców i łóżek do spania dla dziecka. Zmiana niemowlęcej kołyski na pierwsze łóżko dla dziecka, jest ważnym etapem w jego życiu.

Materac dla dziecka nie powinien być zbytnio twardy lub miękki. Zazwyczaj najlepszym wyborem będą materace średnio-twarde, ale zawsze należy brać pod uwagę wagę dziecka.

Ważna jest także jego higieniczność. Odporność materaca na wilgoć i złuszczający się naskórek jest szczególnie ważne w przypadku małych dzieci. Odpowiednie wypełnienie materaca, które zapewniałoby jak najwyższy stopień higieny, powinno charakteryzować się właściwościami przeciwbakteryjnymi. Ważne też, by było łatwe w czyszczeniu.

Łóżeczko dla małej dziewczynki powinno nie tylko posiadać odpowiednie parametry materaca, ale też zachęcać wyglądem. Sprawia to, że dziewczynki chętniej będą chciały spać samodzielnie i z przyjemnością będą korzystać ze swojego łóżka.

Solidne łóżko dla chłopca, podobnie jak u dziewczynek, również powinno być przystosowane do tego, by wizualnie spodobać się dziecku. Może wyróżniać się jego ulubionym kolorem, dodatkami. Najważniejsze jednak, by było zdrowe dla jego wciąż rozwijającego się ciała.

Popularne rodzaje materaców dla dzieci

Oferowane obecnie materace przeznaczone dla dzieci różnią się między sobą nie tylko materiałem, ale także właściwościami. Wiedza o nich powinna dostarczyć wskazówek, na jaki materac warto zwrócić szczególną uwagę. Popularne z nich to m.in.:

  • Materace z pianki wysokoelastycznej – charakteryzują się szybkim reagowaniem na nacisk ciała i powrotem do swojej pierwotnej pozycji, są oddychające i antybakteryjne,
  • Materace lateksowe – zapewniają wsparcie dla kręgosłupa, są antybakteryjne
  • Materace z pianki termoelastycznej – pod wpływem ciepła ciała dopasowują się do jego kształtu,
  • Materace kokosowe – posiadają warstwę naturalnych włókien kokosowych, najczęściej mają twardsze podłoże.

Na co zwracać uwagę przy wyborze materaca dla dziecka?

Decydując się na zakup materaca dla dziecka, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Pozwolą one na dokonanie najlepszego wyboru, zgodnego z własnymi preferencjami i oczekiwaniami, a także zdrowiem pociechy.

Należy zwracać szczególną uwagę na to, czy wybrany materac nie będzie zbyt twardy. Jeśli tak by się stało, kręgosłup dziecka w czasie snu byłby nienaturalnie prostowany, co w efekcie mogłoby doprowadzać do jego wad.

W odwrotnej sytuacji, kiedy materac okazałby się zbyt miękki, kręgosłup również ucierpi na tym najbardziej. Odcinek lędźwiowy mógłby przesadnie zapadać się w materacu, co mogłoby prowadzić do deformacji ciała dziecka.

Dzieci są szczególnie wrażliwe na alergeny, dlatego przy wyborze materaca warto wziąć pod uwagę, by był on przeznaczony dla alergików. Często zdarza się, że modele antyalergiczne posiadają też właściwości antybakteryjne, co jest dodatkowym plusem, w przypadku materaca dziecięcego.

Zapraszamy do odwiedzenia sklepu – Baby Boo Meble dla dzieci

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.