Najciekawsze trendy 2022 w aranżacji wnętrz

Najciekawsze trendy 2022 w aranżacji wnętrz

Najciekawsze trendy 2022 w aranżacji wnętrz

0
(0)

Trendy w aranżacji wnętrz w roku 2022 są bardzo zróżnicowane, wnosząc do naszych mieszkań oraz domów sporo świeżości. Pojawiają się nowe kolory, nowe tekstury i nowe materiały, ale przede wszystkim – nowe nastroje. W ostatnich dwóch latach zmieniło się to, w jaki sposób chcemy spędzać czas w naszych wnętrzach. Przedstawiamy najciekawsze trendy w 2022 roku.

Wzrost popularności dwukolorowych schematów

Malowanie wnętrz z wykorzystaniem dwukolorowego schematu to ciekawy pomysł na nieskomplikowaną aranżację, która odświeża wybrane pomieszczenie i jest łatwa do realizacji. Dziś, korzystając np. z internetowych inspiracji, bez problemu można znaleźć dwa, doskonale do siebie pasujące odcienie farby. Warto przy tym pamiętać o podstawowych zasadach – ciemne kolory optycznie „zajmują” więcej miejsca. Dlatego warto używać ciemniejszego odcienia poniżej linii oka i jaśniejszego odcienia powyżej. To znakomity zabieg np. do niewielkich kuchni lub aneksów kuchennych w małych pokojach dziennych – w ten sposób można optycznie powiększyć przestrzeń.

Odejście od monochromatycznych aranżacji wnętrz

W 2022 roku możemy dostrzec, że coraz częściej rezygnujemy  z  neutralnych, monochromatycznych aranżacji. Ponieważ w ostatnim czasie spędziliśmy więcej czasu w swoich domach, pragniemy koloru, warstw, tekstur i mieszanek materiałów. Myślimy też o naszych przestrzeniach z perspektywy 360 stopni – jak się w niej czujemy, jak pachnie, jak funkcjonuje i jak wygląda. Dlatego też monochromatyczność zostaje zastąpiona wieloma drobnymi detalami kolorystycznymi i w szarych, białych czy pastelowych wnętrzach zaczynają królować mocniejsze akcenty.

Powierzchnie i przedmioty inspirowane naturą

Dziś wszyscy staramy się wzmocnić naszą więź z naturą. W 2022 roku pokazuje to niejedna modna aranżacja wnętrz (www.beckers.pl). Do łask projektantów wraca kamionka, terakota, marmur i trawertyn, które są używane na całej przestrzeni – od kuchennych backsplashów, po wanny, meble i przedmioty dekoracyjne. Surowa, porowata, niedoskonała faktura tych organicznych materiałów dodaje głębi pomieszczeniom, jednocześnie naśladując odprężającą atmosferę naturalnych przestrzeni. W wystrojach nie brakuje również zielonej kolorystyki. Coraz chętniej stawiamy już nie tylko na malowanie ścian w tych modnych odcieniach, ale także często wybieramy efektowne fototapety z motywem roślinnym, pełniące rolę dekoracji np. za wezgłowiem łóżka czy na ścianie telewizyjnej.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.