Mycie okien – jak myć okna, żeby nie było smug? Podpowiadamy!

Mycie okien – jak myć okna, żeby nie było smug? Podpowiadamy!

Mycie okien – jak myć okna, żeby nie było smug? Podpowiadamy!

5
(1)

Mycie okien, choć wydaje się łatwe w wykonaniu, często nie daje oczekiwanych rezultatów. Nieestetyczne smugi i zacieki mogą być widoczne dopiero po pewnym czasie, co tym bardziej utrudnia ich usunięcie. Jak myć okna, by były one idealnie czyste? Warto zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty i dobrze dobrane narzędzia. Sprawdź, co może się przydać. 

Mycie okien – jak robić to dobrze?

Mycie okien, choć na pozór jest czynnością bardzo prostą, wymaga odpowiedniego przygotowania i doboru środków czyszczących, które pozwolą uzyskać oczekiwany efekt idealnej czystości bez smug. Czasami może być to trudne do uzyskania, a nieestetyczne zacieki i trudne do usunięcia smugi mogą wyprowadzić z równowagi niejedną panią lub pana domu. Bardzo ważna jest także technika mycia okien. Bez niej nawet najlepsze preparaty do mycia okien i luster nie wystarczą. Ważna jest między innymi kolejność wykonywania poszczególnych czynności, a także narzędzia, których się do tego używa. 

Aby smugi na oknach po umyciu nie zniweczyły podjętego wysiłku, dobrze jest również zabrać się za taką pracę podczas odpowiedniej pogody. Wbrew pozorom bezchmurne dni nie są sprzymierzeńcami efektywnego mycia okien. Jest tak dlatego, że słońce przyspiesza parowanie, pozostawiając na szkle smugi z użytych preparatów. Nie należy również podejmować prac porządkowych podczas przymrozków. Ujemne temperatury sprawiają, że szyby są bardziej podatne na stłuczenie – wystarczy jeden nieostrożny ruch. 

Jak umyć okno bez smug? Wybierz dzień, w którym nie ma ostrego słońca ani upału. Nie czekaj również do zapadnięcia zmroku. W ciemności możesz pominąć część zabrudzeń, które ujawnią się dopiero nad ranem.

profesjonalne mycie okien
Przed rozpoczęciem mycia okien, warto zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia – najlepiej sprawdzi się ściereczka z mikrofibry i gumowa ściągaczka. Niezbędny jest też środek czyszczący – najlepiej wybrać profesjonalny preparat do mycia szyb. 

Mycie szyb bez smug – jakich narzędzi używać?

Bardzo skutecznym narzędziem do mycia okien bez smug są ściereczki z mikrofibry. Materiał ten, dzięki swojej specyficznej strukturze, bardzo dobrze radzi sobie z uporczywym brudem. W połączeniu z profesjonalnym płynem do mycia szyb daje bardzo dobre efekty. 

Sprawdzą się także:

  • ręcznik papierowy, 
  • ściereczka bawełniana, 
  • gumowa ściągaczka, 
  • nowoczesny odkurzacz do szyb.

Po myciu okien przy użyciu detergentu należy je również wypolerować. Pominięcie tego etapu może sprawić, że mimo podejmowanych wysiłków smugi na oknach będą widoczne. Do tego warto użyć:

  • pieluchy tetrowej, 
  • bawełnianej szmatki lub zużytej koszulki,
  • zużytych rajstop, 
  • gazety (nie kolorowej).

Można również zastosować płyn do zmiękczania tkanin, który ma właściwości antystatyczne, dlatego zabezpieczy okna przed osiadaniem kurzu. 

Jak myć okna bez smug?

Narzędzia i technika mycia okien są bardzo ważne, jednak największe znaczenie ma środek, który dobierze się do wykonania takich prac. Profesjonalny płyn do mycia szyb to produkt, w który zdecydowanie warto się zaopatrzyć. Nie jest on zarezerwowany wyłącznie dla osób, które pracami porządkowymi zajmują się zawodowo. Taki detergent sprawdzi się w każdym domu – zwykle jest bardzo wydajny, dlatego jeden pojemnik wystarczy na długi czas.

Zaletą tego typu środków jest odpowiednio dobrany skład, który pozwala na mycie okien bez smug. Do zakupu zachęca także cena. Profesjonalne preparaty są bardziej wydajne od tych dostępnych w drogeriach czy supermarketach.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.