Deska do prasowania – co warto wiedzieć przed zakupem?

Deska do prasowania – co warto wiedzieć przed zakupem

Deska do prasowania – co warto wiedzieć przed zakupem

0
(0)

Dobra deska do prasowania posiada kilka cech: jest lekka, łatwo ją złożyć i ma regulację wysokości. Takie deski z łatwością znajdziemy w sklepach. Duży asortyment tego typu produktów posiada firma DAJAR. W poszukiwaniu dobrych jakościowo produktów użytku codziennego, warto zapoznać się z ofertą tego sklepu. W sprzedaży DAJAR posiada funkcjonale deski do prasowania w wielu wariantach kolorystycznych. Jaką deskę wybrać i co powinna ona posiadać?

Deski elektryczne

Idąc z duchem czasu, na rynku pojawiło się wiele desek wykorzystujących dostępne technologie. Deski elektryczne posiadają wiele dodatków, które prasowanie mają uczynić wygodniejszym i sprawniejszym.

Deski elektryczne posiadają wbudowany przedłużacz, dzięki czemu możemy podłączyć żelazko do samej deski. Oprócz tego, deska taka może posiadać antenki oraz funkcję wyrzutu pary zintegrowaną z żelazkiem. Deski elektryczne posiadają także funkcję nadmuchu, która raz – pomaga utrzymać ubrania na desce, a dwa – umożliwia prasowanie nawet bardzo delikatnych materiałów bez uszkodzenia ich. Poza tym, możemy również liczyć na deski z funkcją odsysania pary wodnej, która przyspiesza proces stygnięcia materiałów, tak że po prasowaniu nie odwieszamy wilgotnych jeszcze ubrań do szafy.

Deski elektryczne są drogie, gdyż ich ceny potrafią sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Za to jednak, otrzymujemy wachlarz funkcji, które mają służyć nam pomocą.

Deski tradycyjne

Deski do prasowania tradycyjne, to te, które wszyscy znają ze swoich domów. Są to produkty lekkie, które łatwo się składają, a zakupić możemy taką deskę już za kilkadziesiąt złotych.

Jaką deskę kupić? Oto kilka rzeczy, o którzy należy pamiętać. Przede wszystkim, deska do prasowania powinna posiadać regulację wysokości. Jest to niezbędne – umożliwi prasowanie wszystkim członkom rodziny, bez względu na wzrost. Poza tym, znaczenie ma także stabilny stelaż, który to zagwarantuje nam wygodę w korzystaniu z produktu i sprawi, że deska łatwo się nie przewróci.

Deska do prasowania z przyłączem Vika. Źródło: Firma DAJAR

Znaczenie ma także sam blat deski do prasowania. Powinien on zwężać się na końcu, gdyż to umożliwi nam prasowanie nawet trudno dostępnych zakamarków czy zagięć, na przykład w koszulach. Pokrowiec na deskę powinien być wykonany z bawełny, gdyż jest to materiał, który świetnie pochłania wilgoć, co wspomaga schnięcie ubrań już w czasie prasowania, tak że nie lądują wilgotne w szafie i tym samym nie są narażone na pogięcie się po prasowaniu.

Przydatnym okazują się być również nakładki antypoślizgowe, które zapewniają desce stabilność, bez względu na to, gdzie ją postawimy.

O czym nie zapomnieć?

Deskę, którą kupujemy w sklepie, musimy gdzieś schować. Warto przygotować sobie odpowiednie miejsce wcześniej, by nie mieć później problemu z przeszkadzającym nam sprzętem. Mierząc wysokość deski i posiadając wymiary miejsca, w którym chcemy ją umieścić, będziemy mieć pewność, że kupujemy produkt dostosowany do naszych potrzeb.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.