Żaluzje drewniane, czyli stylowe i funkcjonalne rozwiązanie do Twojego domu

Żaluzje drewniane, czyli stylowe i funkcjonalne rozwiązanie do Twojego domu

Żaluzje drewniane, czyli stylowe i funkcjonalne rozwiązanie do Twojego domu

0
(0)

Dobieranie elementów wystroju mieszkania czy domu często kojarzy się z wybieraniem dodatków tekstylnych, takich jak kapy na łóżko czy dekoracyjne serwetki. Wiele osób lubi też mieć w swoim domu także drobne dekoracyjne bibeloty.

Jednak warto wiedzieć, że również właściwe przygotowanie aranżacji okiennej ma duży wpływ na ostateczny wygląd pomieszczenia. Do nowoczesnych wnętrz chętnie wybierane są żaluzje, które są wykonane z drewnianych lameli. Są one praktycznym i estetycznym rozwiązaniem. Sprawdź, dlaczego warto wybrać akurat ten produkt do dekoracji okna.

Do jakich pomieszczeń pasują żaluzje drewniane?

Żaluzje wykonane z drewna są kwintesencją ponadczasowej elegancji. Ich prosty kształt oraz szeroki wybór kolorów sprawiają, że można je dobrać praktycznie do każdej aranżacji. Sprawdzą się dobrze zarówno w nowoczesnych, minimalistycznych stylizacjach, jak i tych, które nawiązują do klasykiPamiętaj, że jeżeli chcesz, aby produkt dobrze prezentował się w klasycznej aranżacji, musi ona być dostosowana do założeń nowoczesnych trendów we wnętrzarstwie. Jeżeli chcesz dowiedzieć, jakie żaluzje dobrać do konkretnej stylistyki wnętrza, możesz zajrzeć między innymi do artykułu: Żaluzje drewniane – idealne do nowoczesnych aranżacji.

Dlaczego warto zainwestować w żaluzje z drewnianymi lamelami

Żaluzje, które składają się z drewnianych lameli, to nie tylko ciekawa dekoracja wnętrza. To przede wszystkim praktyczne rozwiązanie pozwalające na ochronę pomieszczenia przed nadmiernym nasłonecznieniem. Przy pełnym zamknięciu, żaluzje bardzo dobrze zaciemniają pomieszczenie, w jakim się znajdują. Oprócz tego, warto wspomnieć, że drewno ma właściwości izolujące ciepło. Dzięki czemu żaluzje chronią pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem się.

Wybierając produkt dla siebie, zwróć uwagę na to, że dostępne one są w dwóch rozmiarach lameli. Mogą one mieć szerokość 25 lub 50 mm. Można też wybrać rodzaj drabinki łączącej poszczególne elementy, a także ich kolor. Dzięki temu jeszcze lepiej dopasujesz żaluzję do wystroju wnętrza, w którym będzie wykorzystywana.

Co jeszcze warto wiedzieć o żaluzjach drewnianych?

Wiele osób decyduje się na żaluzje drewniane z uwagi na to, że można je montować na kilka sposobów. Dzięki czemu można je wykorzystać niemal przy każdym oknie. Szczególnie chętnie wybierany jest montaż bezinwazyjny, który nie wymaga nawiercania ściany czy ramy okiennej. Warto zdecydować się też na opcję dodatkową, czyli boczne prowadzenie żaluzji. To spowoduje, że w sytuacji, gdy okno będzie uchylone czy otwarte, żaluzje nie będą „łopotać”. Będą też one wyglądały o wiele estetyczniej.

Oprócz tego, ciekawą opcją w ofercie firmy Karnix jest możliwość sterowania żaluzjami na kilka sposobów. Jest opcja zaciągania i zamykania żaluzji ręcznie. Dodatkowo można zdecydować się na sterowanie przy pomocy pilota radiowego. Kolejną ciekawą opcją jest możliwość sterowania żaluzjami przy pomocy aplikacji przygotowanej na urządzenia mobilne. Dzięki niej można wygodnie zamknąć lub otworzyć żaluzje przebywając nawet z dala od domu.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.