Zalety segmentowych bram garażowych

Zalety segmentowych bram garażowych
0
(0)

Segmentowe bramy garażowe to jeden z najpopularniejszych, jak nie najbardziej popularny wybór podczas remontowania lub budowania domu od zera. Fakt, w porównaniu z taką bramą uchylną jest droższa, ale przy tej pierwszej musimy mieć na względzie dodatkowe koszty na napęd i montaż. Co jeszcze wpływa na kupno segmentowych bram garażowych? Poznaj najważniejsze zalety tego typu bramy!

Bramy garażowe segmentowe – podstawowe zalety

Pierwsze, co wyróżnia segmentową bramę garażową od innych modeli jest jej otwieranie i zamykanie. Robi to w sposób „ukryty”, czyli zamiast wysuwać się przed podjazd do garażu, „chowa się” w ścianach, tworząc łatwe wejście i wyjście. Nie dość, że w ten sposób prezentuje się ładniej i bardziej elegancko, to na dodatek można postawić samochód dosłownie tuż przed bramą, ponieważ nie potrzebuje dodatkowego miejsca na wysunięcie się podczas otwierania i zamykania.

Równie dużą zaletą jest jej montaż. Otóż montuje się ją od wewnętrznej strony garażu, dzięki czemu nie ma żadnego ograniczenia ze strony nadproża. Może być jakiekolwiek kształtu i wymiaru, nawet jako nadproże łukowe – brama segmentowa otworzy się bez problemu. Montaż w tym stylu nie wpływa również na szerokość wjazdu do garażu.

Bramy tego typu są także bardzo szczelne. Wszystko to dzięki poruszaniu się w prowadnicach. Jest to szczególnie ważne w trakcie chłodniejszych pór roku, kiedy wiatr i chłód z zewnątrz zagraża temperaturze wewnątrz garażu, jak i całego domu. Opłaca się więc ocieplać elementy takiej bramy, aby izolacja termiczna była wyższa w porównaniu z innymi. Bramy segmentowe między innymi z tego względu są polecane do garaży wbudowanych w bryłę domu – zwłaszcza energooszczędnych.

Prowadnice to także większe zabezpieczenie przed włamywaczami, jeżeli zastosuje się mocniejsze ryglowanie.

Co jeszcze mogą zapewnić bramy segmentowe?

Bramy segmentowe najczęściej otwierają się do góry, gdzie przemieszczają się pod strop garażu. Są jednak modele, które mają możliwość otwierania się w bok, przesuwając się po ścianie garażu. Jest to innowacyjny sposób, który zdecydowanie się wyróżnia na tle innych rodzajów bram. Kiedy warto się zdecydować na taki styl otwierania? Może to być przydatne w sytuacji, gdzie przeprowadzono instalacje bezpośrednio pod sufitem garażu (np. wentylacji mechanicznej). Takie rozwiązanie jest również wygodne w przypadku, kiedy nie ma bezpośredniego wejścia do garażu z domu, np. poprzez dodatkowe drzwi. Wystarczy wtedy lekko otworzyć bramę „w bok”, aby wygodnie się dostać do roweru lub kosiarki i je z powrotem potem schować. Jest to droższa opcja, owszem, ale jeśli ma to zapewnić większy komfort życia, warto się zdecydować na taki sposób otwierania.

Bramy garażowe segmentowe ceni się także za ich napęd automatyczny. W przypadku awarii prądu można ją oczywiście otwierać ręcznie, ale na co dzień korzysta się z pilota. Oprócz możliwości otwierania się automatycznie ma również zabezpieczenia na wypadek przeszkody.

To, w jaki sposób się otwierają (wewnątrz ściany garażu) ułatwia zwłaszcza w trakcie zimy, gdyż zaspy nie są w stanie jej zablokować. Z drugiej strony może się jednak przymarznąć do progu. Nie ma jednak powodów do obaw – wspomniana automatyka wykrywa potrzebę użycia więcej mocy, dlatego odpowiednio szybko się wyłączy nie spalając silnika. Skuteczną metodą na przymarzanie się bramy do progu będzie zbudowanie wzdłuż garażu odwodnienia liniowego.

Bramy segmentowe dzięki swojej popularności można znaleźć w wielu wzorach i kolorach, z łatwością dopasowując je do stylu całego domu. Po przeczytaniu artykułu właściwie nie ma nic do dodania jak pójście do najbardziej zaufanego producenta i kupno bramy segmentowej! Zachęcamy do odwiedzenia firmy El-Sar z Poznania, która jest renomowanym dystrybutorem i serwisantem bram garażowych, w tym bramy WIŚNIOWSKI.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.