Wybór baterii do łazienki

Wybór baterii do łazienki

Wybór baterii do łazienki

0
(0)

Co decyduje o ostatecznym wyglądzie łazienki? Oczywiście armatura. Baterie łazienkowe nad umywalką stanowią tak zwaną kropkę nad „i”. Warto dobrze zastanowić się przed podjęciem decyzji o zakupie.

Kryteria wyboru armatury łazienkowej

Wobec bogatej oferty rynkowej wybór baterii do łazienki pozornie nie stanowi większego problemu. Najczęściej kierujemy się designem i ceną. O ile pierwsze kryterium jest jak najbardziej uzasadnione, bo bateria łazienkowa musi pasować do ogólnej aranżacji łazienki, o tyle cena nie daje gwarancji jakości. Baterie łazienkowe zmieniamy rzadko, najczęściej przy jej remoncie. To właśnie z tego względu powinna być trwała i niezawodnie funkcjonować przez kilka lat. Tego typu baterie produkują znane firmy i na swoje produkty udzielają 5-letniej gwarancji. Oczywiście można kupić tanią baterię produkcji chińskiej, ale wymieniać będziemy ją co kilka miesięcy. Różnica w cenie jest nieopłacalna, bo „kto tanio kupuje, dwa razy kupuje”.

Jak wybrać baterie łazienkowe?

Planując zakup baterii łazienkowych trzeba od razu założyć, że bateria nad umywalką i nad wanną muszą być z tej samej serii stylistycznej. Tylko wtedy łazienka będzie wyglądać elegancko a aranżacja będzie spójna. Baterie łazienkowe muszą być dostosowane do już zamontowanej umywalki i wanny lub prysznica. Do wyboru mamy baterie podtynkowe, natynkowe lub stojące. Uwagę trzeba zwrócić na długość wylewki, która powinna zapewniać komfortowe mycie rąk bez rozpryskiwania wody.
Najczęściej wybieramy baterie jednokurkowe, które są bardzo praktyczne w codziennym użytkowaniu, ale do łask wracają także baterie dwukurkowe czy np. w stylu retro. Baterie łazienkowe produkowane są z mosiądzu o różnych stopach, im bateria cięższa, tym lepsza. Oznacza to, że do jej produkcji został użyty stop bardzo dobrej jakości. Baterie pokryte są warstwą chromu. Nie oznacza to jednak, że skazani jesteśmy tylko na srebrne błyszczące krany.

Wielu producentów oferuje nie tylko baterie matowe, ale także w różnych kolorach. Największą popularnością cieszą się baterie czarne, koloru starego złota lub antycznego mosiądzu. Wiele ciekawych propozycji przedstawia polecana przez nas firma z wieloletnim doświadczeniem www.bluewater.pl. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą tego lidera na rynku armatury łazienkowej. Prezentowane przez nich modele łączą w sobie klasykę, nowoczesność i solidność wykonania.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.