Twardość materaca, a sen. Dowiedz się więcej

Twardość materaca, a sen. Dowiedz się więcej

Twardość materaca, a sen. Dowiedz się więcej

0
(0)

Nieprzespane noce to problem wielu osób. Wynikają z wielu powodów, np.: nie potrafimy zasnąć, z problemów zdrowotnych lub stresu. Im więcej nieprzespanych nocy, tym gorsze samopoczucie i większe uczucie zmęczenia. Znaczną rolę odgrywają też warunki, w których zasypiamy. Sypialnia musi być nie tylko piękna i urządzona zgodnie z gustem użytkowników, ale przede wszystkim musi spełniać wymagania pod względem jakości łóżka, stelaża i materaca. Wbrew powszechnemu mniemaniu aranżacja nie jest najważniejsza, ale wygodny i dopasowany rozmiarem materac.

Wybór materaca

Materac odgrywa najważniejszą rolę. Nie może być ani zbyt miękki, ani zbyt twardy, musi dostosowywać się do krzywizn  ciała. Wybór materaca powinien być przemyślany. Stawką jest zdrowy i komfortowy sen. Budowa materaca sprężynowego 140×200 to gwarancja wyspania się i zdrowych pleców. Wyprodukowany został z pianki poliuretanowej podwójnie hartowanych sprężyn kieszeniowych o podwyższonej wytrzymałości i elastyczności, warstwy lateksu oraz podwójnie lateksowanej maty kokosowej. Dzięki wymienionym elementom składowym jest to produkt wygodny o  żywotności podwyższonej o 30%. Oznacza to znakomitą jakość, spełniającą oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Najważniejsza przy wyborze materaca jest waga użytkownika, ponieważ od niej zależy dobór twardości materaca – najważniejszej cechy mającej wpływ na komfort spania i wypoczynek dla kręgosłupa. Twardość materaca określa znak H plus cyfra od 1do 4. Wybierając materac należy uwzględnić osobiste preferencje użytkownika co do  twardości materaca.

Odporność materaca sprężynowego 140×200 na odkształcenia

Materac sprężynowy 140×200 dzięki zastosowaniu lateksowanej macie kokosowej i podwójnie hartowanej sprężynie jest odporny na odkształcenia.

Tworzywa zastosowane w materacach najlepszej jakości są hipoalergiczne, to znaczy, że mogą z nich korzystać alergicy. Materac sprężynowy 140x 200 można dobrać do  indywidualnych  użytkownika, który zyskuje pewności harmonijnego  w wypoczynku, gwarantującego  zdrowy sen i  zgromadzenie zapasu sił na nowy dzień. Poranek i wstanie  z łóżka nie oznaczają już bólu pleców i karku, ale przebudzenie się wyspanego użytkownika.

Tajemniczy symbol H

Twardość materaca sprężynowego 140×200 oznacza się za pomocą litery H i cyfry. To bardzo ważna informacja dla użytkownika. H1 oznacza materac miękki – idealny dla delikatnego ciała dzieci lub osób szczupłych, do 60 kg. H2 to  materac średnio miękki, przeznaczony dla osób od 50-80kg, często wybierany przez kobiety. H3 to materac średnio twardy, wyprodukowanych  z myślą o użytkownikach ważących  od 80-100kg lub lżejszych. Osoby o niskiej wadze mogą nie odczuć pełnego komfortu, śpiąc na  materacu tej twardości.

Z kolei H4  to oznaczenie materaca twardy, dopasowanego do potrzeb konsumentów ważących ponad 100kg, którzy nie mogą spać na miękkich materacach. Warto pamiętać, że zbyt miękki materac powoduje deformację kręgosłupa, ponieważ plecy nie mają należytego oparcia. Zbyt twardy materac może powodować bóle pleców i utrudnić zasypianie. Dobry materac to niezbędny przedmiot w domu. W zasadzie bez dopasowanego do wagi materaca nie można mówić o komfortowym śnie i wypoczynku dla mięśni, karku i kręgosłupa. Istnieją materace partnerskie, przeznaczone dla par o różnych stopniach twardości, które są polecane parom, gdzie różnica wagowa jest znaczna. Pozwoli to na komfortowy sen dla każdej  z osób.

Najważniejsze, aby materac sprężynowy 140×200 był wykonany  wysokiej jakości materiałów, które powinny być certyfikowane. Najwyższej jakości materace wyróżniają się rozmieszczeniem sprężyn-  każda z nich jest umieszczona w osobnym, elastycznym pokrowcu, co umożliwia jej niezależną pracę i odpowiednią elastyczność.  Właściwe rozmieszczenie sprężyn w tzw. strefach komfortu daje konsumentom pewność, że newralgiczna część ciała jest odpowiednio podparta i obudzą się wypoczęci. Warunkiem wyspania się jest dobranie idealnej do wagi twardości materaca.

 Więcej można znaleźć na stronie: https://common.sklep.pl/materace-sprezynowe/139-materac-kieszeniowy-suza-140×200-kokos-lateks-5902921951858.html

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.