Styl tapicerki łóżka kontynentalnego a styl aranżacji wnętrza

Styl tapicerki łóżka kontynentalnego a styl aranżacji wnętrza

Styl tapicerki łóżka kontynentalnego a styl aranżacji wnętrza

0
(0)

Styl aranżacji wnętrza to bardzo ważna sprawa, dzisiaj coraz bardziej brana pod uwagę podczas jakichkolwiek remontów. W jaki sposób zaś można dopasować tapicerkę tak popularnego dzisiaj łózka kontynentalnego do różnych rodzajów stylu aranżacji wnętrza? W jaki sposób w danym stylu będą prezentowały się również inne dominujące zazwyczaj w pomieszczeniu meble, jak szafy do sypialni i stoły do jadalni? O tym wszystkim będzie właśnie za moment…

Styl industrialny

Przede wszystkim warto powiedzieć trochę o stylu industrialnym, ponieważ obecnie, z uwagi na rosnące zagospodarowanie loftów oraz wszelkich przestrzeni po dawnych fabrykach, staje się on coraz bardziej popularny.

Tutaj doskonale będzie się prezentowało kilka rodzajów tapicerek. Przede wszystkim mogą to być łóżka kontynentalne obite ciemną skórą. Z drugiej zaś strony dobre będzie także grubsze, materiałowe płótno. Z kolei stoły do jadalni i szafy do sypialni powinny zawierać w sobie elementy naturalnego drewna oraz ciemnego metalu.

Styl kolonialny

Styl kolonialny to unikalne połączenie dalekowschodniej fantazji z brytyjską elegancją i surowością stylu. Dlatego tutaj też znakomicie sprawdzi się tapicerka skórzana, jednak utrzymana w troszkę jaśniejszych barwach. Z drugiej strony jeśli inwestujemy jednak w tapicerkę materiałową, to powinna mieć ona raczej gładką fakturę.

Meble w tym stylu powinny być wykonane z ciemnego, egzotycznego gatunku drewna, mogą zawierać w sobie drobne rzeźbienia i elementy wikliny.

Styl klasyczny

Styl klasyczny to styl, w którym łóżka kontynentalne naprawdę bardzo znakomicie się prezentują. W związku z tym świetnie sprawdzają się tu w zasadzie pod każdą postacią tapicerki, jednak szczególnie warto inwestować w tapicerkę utrzymaną w stonowanych barwach i o bardzo gładkim materiale oraz delikatnym splocie. Może to być także skóra.

Stoły do jadalni oraz szafy do sypialni powinny mieć stabilną formę, cięższe drewno, mogą mieć delikatne rzeźbienia. Ważne jest to, że powinny one być wykonane z gładko wypolerowanego drewna.

Styl glamour

To jest styl pełen wewnętrznej elegancji. Łózka kontynentalne naprawdę zatem absolutnie świetnie się tutaj wpasują. Jak jednak powinny się prezentować? Zdecydowanie tapicerka nie może być wykonana tutaj z jakichkolwiek szorstkich czy nieprzyjemnych w dotyku materiałów. Wręcz przeciwnie – tutaj modne są wszelkie wzory tłoczone na wezgłowiu łóżka, plusze, aksamity, błyszczące rzeczy, zdobienia. Możliwości jest naprawdę wiele – grunt, żeby było ekskluzywnie i ciekawie.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.