Stoły i krzesła ogrodowe kupować w zestawach czy osobno? Co bardziej się opłaca?

Stoły i krzesła ogrodowe kupować w zestawach czy osobno? Co bardziej się opłaca?

Stoły i krzesła ogrodowe kupować w zestawach czy osobno? Co bardziej się opłaca?

0
(0)

Planujesz zakup stołów oraz krzeseł ogrodowych i szukasz najkorzystniejszej okazji? Sprawdzamy dla ciebie, co się bardziej opłaca – zestaw do ogrodu czy meble kupowane osobno.

Stoły i krzesła ogrodowe – jak kupować taniej?

Jeśli chcesz kupić stoły i krzesła ogrodowe, masz dwie możliwości. Możesz wybrać gotowy zestaw lub samodzielnie wszystko skompletować i każde z tych rozwiązań ma swoje wady oraz zalety. Krzesła i stoły ogrodowe w sklepach online, np. Meblobranie, kupowane w zestawach, zwykle są tańsze, niż zakup każdego elementu z osobna. Dostępnych jest wiele różnych konfiguracji, m.in. stół i 4 krzesła, stół i 6 krzeseł, a nawet stół i 8 krzeseł z parasolem ogrodowym. Decydując się na taką opcję, nie tylko oszczędzasz pieniądze, ale również i czas. Nie musisz szukać pasujących do siebie mebli, zyskujesz pewność, że całość będzie wyglądać spójnie. Oczywiście, zawsze istnieje jednak ryzyko, że żaden z zestawów nie będzie ci pasować lub masz specyficzne wymagania. Jak się może już domyślasz, samodzielne skompletowanie mebli ogrodowych może być bardziej czasochłonne oraz droższe. Oczywiście, możesz szukać promocji, które zniwelują tę różnicę i w tym wypadku również polecamy zakupy przez internet. Plusem jest natomiast to, że otrzymujesz dokładnie takie meble, jakich potrzebujesz. A jak bezpiecznie kupować meble ogrodowe w internecie? O tym jeszcze napiszemy.

Zestawy mebli ogrodowych

Z doświadczenia wiemy, że większość osób aranżujących swój ogród, ostatecznie decyduje się na zestawy mebli ogrodowych. Podyktowane jest to nie tylko ceną, ale również i wygodą, dlatego pokrótce przedstawiamy, co można znaleźć w ofercie sklepów meblowych. Takie komplety różnią się od siebie przede wszystkim materiałem, z którego zostały wykonane.

Największą popularnością cieszą się stoły i krzesła metalowe, które są praktyczne i wygodne. Dużą zaletą jest ich wysoka jakość połączona ze stosunkowo niską ceną, aczkolwiek trzeba pamiętać, że należy je zabezpieczać przed korozją.

Alternatywą są komplety aluminiowe ze składanymi krzesłami, które są znacznie wygodniejsze w przechowywaniu. Jeśli nie posiadasz garażu bądź pomieszczenia gospodarczego, w którym możesz przechowywać meble ogrodowe zimą, postaw na zestawy technorattanowe. To tworzywo odporne na działanie wszelkich niekorzystnych czynników atmosferycznych, w tym skrajnych temperatur. Dodatkowo są wygodne, lekkie i nie wymagają żadnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Zależy ci na naturalnej, przytulnej aranżacji? Sprawdź ofertę zestawów stołów i krzeseł drewnianych lub rattanowych. W ich wypadku musisz pamiętać o regularnej impregnacji oraz odpowiednim przechowywaniu zimą. Stoły ogrodowe metalowe, aluminiowe czy technorattanowe zwykle posiadają szklany blat. Decydując się na nie, sprawdź, czy jest on wykonany ze szkła hartowanego.

Jak bezpiecznie kupować meble ogrodowe w internecie?

Już kilka razy pisaliśmy, że zwykle bardziej opłaca się kupować meble ogrodowe w internecie. Obawiasz się, że twoje zamówienie dojdzie uszkodzone lub kolor nie będzie się zgadzać? Mamy kilka wskazówek. Po pierwsze, zamawiaj w sprawdzonych sklepach – kieruj się tym, czy pod produktami są opinie, a jeśli tak, to o czym piszą klienci. Niektórzy z nich publikują zdjęcia swoich aranżacji z wykorzystaniem konkretnych zestawów, co będzie dla ciebie inspiracją. Kolor mebli może się różnić, w zależności od tego, na jakim ekranie jest wyświetlany.

Możesz więc sprawdzić meble na komputerze oraz telefonie, żeby zobaczyć, jak duże są różnice. Pamiętaj też, że kupując w internecie, zawsze masz 14 dni od dnia otrzymania zamówienia na dokonanie zwrotu towaru, bez podania przyczyny. A więc w praktyce – nic nie ryzykujesz.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.