Solarny i dźwiękowy odstraszacz kretów

Solarny i dźwiękowy odstraszacz kretów

Solarny i dźwiękowy odstraszacz kretów

0
(0)

Cuda techniki ułatwiają nam życie już od wielu lat. Nie wyobrażamy już sobie funkcjonowania bez samochodu, telefonu komórkowego czy Internetu w nim. Wraz z rozwojem technologii, jesteśmy coraz bardziej wyposażeni we wszelkiego rodzaju dobra ułatwiające lub umilające nam funkcjonowanie we wszystkich płaszczyznach naszego życia. Szukasz pracy? W Internecie masz tysiące ofert z twojej branży. Cierpisz na samotność? Portale randkowe to ogromna baza osób, spośród których możesz wyłuskać kogoś ciekawego. Walczysz z nadwagą? Cudowne specyfiki pomogą Ci schudnąć. A co wówczas, gdy walczysz z kretem niszczącym rośliny w twoim ogrodzie? Nowoczesne technologie i w tej potyczce są po twojej stronie.

Solarny odstraszacz kretów

Jest to elektroniczne urządzenie zasilane energią słoneczną, co oznacza, że nie potrzebuje żadnego innego źródła zasilania. Solarny odstraszacz działa na zasadzie generowania dźwięków o niskiej częstotliwości, oraz wibracji rozchodzących się w głąb gruntu i wokół urządzenia. Zasięg tego urządzenia to ok. 650 m2, a częstotliwość mieści się w granicach 400 – 1000Hz. Dzięki temu, że częstotliwość emitowanego dźwięku jest zmienna, zwierzęta takie jak krety, myszy czy nornice nie są w stanie się do nich przyzwyczaić. Dwudziesto cztero godzinne  działanie solarnego odstraszacza nie zostaje zakłócone nawet w pochmurne dni. Jedynym środowiskiem, które ma bezpośredni wpływ na jakość działania urządzenia jest grunt, w którym odstraszacz jest zamontowany. Sucha i piaszczysta gleba niestety osłabia działanie urządzenia nawet o połowę. Jest wówczas potrzeba zamontowania drugiego urządzenia, aby osiągnięte zostały pożądane efekty. Instalacja odstraszacza solarnego jest natychmiastowa i nieskomplikowana, albowiem wystarczy go wetknąć w ziemię. Jest to urządzenie bezobsługowe, nie wymaga żadnych ustawień, sterowników czy kontroli zdalnej. Ładuje się energią słoneczną, więc nie musimy się martwić podłączaniem go do prądu, czy wymianą tradycyjnych baterii. Wystarczy wbić w glebę i odczekać minimum pięć dni. Zaleca się stosowanie odstraszacza tyle dni i dłużej, by uniknąć powrotu szkodników, gdy tylko usuniemy urządzenie z gleby. Jego odporność na warunki atmosferyczne i ogólne negatywne wpływy otoczenia daje nam swobodę zrezygnowania z jego konserwacji i ewentualnych napraw.

Dźwiękowy odstraszacz kretów

Czym się różni od solarnego? Jak sama nazwa wskazuje, różnica wynika ze sposobu pozyskiwania energii potrzebnej urządzeniu do działania. Wersja solarna czerpie energię z akumulatorów, które z kolei ładowane są energią słoneczną. Dźwiękowa natomiast wymaga zastosowania baterii. Odmienne sposoby zasilania obydwu urządzeń generuje również różnicę w wyglądzie urządzeń, albowiem wersja dźwiękowa nie posiada wbudowanego specjalnego panelu słonecznego zbierającego promienie UV. Prócz wyżej wymienionych różnic i faktu, że należy w jednej z wersji stosować, a co za tym idzie wymieniać baterie, niczym się od siebie nie różnią. Działają na tych samych warunkach, z tą samą częstotliwością i reagują tak samo na stan gleby, w której się znajdują.

Odstraszacze kretów – opinie użytkowników

Opinie wszystkich osób stosujących to elektroniczne urządzenie są jednogłośne – skuteczny i długotrwały efekt. Większość użytkowników, zanim zastosowała odstraszacz kretów, próbowała wielu innych sposobów z większym lub mniejszym skutkiem, jednak metodą prób i błędów dotarli oni do tej niezwykłej elektronicznej nowinki technicznej. Wspomnieć należy, że urządzenia te nie wyrządzają krzywdy zwierzętom, ani ludziom, a wetknięte w ziemię nie są słyszalne na jej powierzchni.

 Gdzie najlepiej szukać?

„Nie jednemu psu Burek na imię”, w związku z tym warto na zakupy tego typu udać się w sprawdzone miejsca, by mieć pewność, że wybierzemy urządzenie najwyższej jakości. W tym celu wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę na przykład „odstraszacz kretów Castorama” i ukaże się nam cały wachlarz możliwych urządzeń tego typu. W takich magicznych miejscach, jak Castorama, znajdziemy produkty rozwiązujące praktycznie wszystkie nasze problemy związane z tematyką techniczną i budowlaną. Warto zatem poważnie podejść do sprawy wyboru odpowiedniego urządzenia, a duże markety budowlane gwarantują wysoką jakość i bezpieczeństwo zakupu.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.