Sofa z funkcją spania – praktyczny mebel do każdego mieszkania

Sofa z funkcją spania - praktyczny mebel do każdego mieszkania

Sofa z funkcją spania - praktyczny mebel do każdego mieszkania

5
(2)

Sofa jest nieodłącznym elementem niemal każdego salonu, bez względu na to czy posiadamy duży salon, pełniący funkcję pokoju gościnnego czy też salon pełniący dodatkową funkcję sypialni.

Sofa jest niezwykle wszechstronnym i praktycznym meblem w każdym domu i mieszkaniu. Szukajac wymarzonego modelu, możemy przebierać w wielu konfiguracjach, począwszy od sofy dwu czy trzyosobowej, a kończąc na sofach narożnych i modułowych. Bez względu na to, jaki rodzaj sofy wybierzemy, mamy możliwość wyboru modelu sofy z funkcją spania, która jest idealnym wyborem dla osób posiadających małe mieszkania, gdzie liczy się każdy zagospodarowany metr przestrzeni.

Sofa z funkcją spania – nie tylko jako awaryjne łóżko dla gości

Sofy z funkcją spania to niewątpliwie jedno z bardziej praktycznych rozwiązań, jakie możemy wybrać, szukając sofy do mieszkania. Wielu producentów posiada w swojej ofercie bliźniacze modele sof bez i z funkcją spania. Sprawia to, że nie musimy się ograniczać w projektowaniu naszego dziennego miejsca rozrywki w domu czy mieszkaniu do wąskiej grupy modeli. Ponadto sofy z funkcją spania, z wierzchu praktycznie niczym się nie różnią od sof typowo rekreacyjnych bez funkcji spania. Dodatkowo sam wybór sofy, na której możemy przenocować niezapowiedzianych gości to bardzo dobry wybór. Na co dzień, taki mebel może pełnić funkcję rekreacyjną, pozwalając na komfortowy wypoczynek, a w razie potrzeby, w kilka chwil może zmienić się w wygodne łóżko do spania.

Popularne systemy rozkładania sof z funkcją spania

Ze względu na mnogość modeli dostępnych w ofertach producentów, możemy wyodrębnić różne systemy rozkładania i składania sof. W zależności od wybranego systemu rozkładania sofa może być wyposażona w wewnętrzny pojemnik na pościel, co nadaje jej z pewnością jeszcze większą praktyczność.

System rozkładania sofy „DL”

Sofy rozkładane w systemie „DL” rozkłada się przez wysunięcie siedziska do przodu, a następnie złożenie oparcia, które trafia na pierwotne miejsce siedziska. Taki model składania sofy pozwala nam na uzyskanie równej powierzchni bez mocno odznaczającego się miejsca podziału między siedziskiem i oparciem. Drugą zaletą sof w tym systemie składania jest dostępność pojemnika na pościel.

System rozkładania sofy „klik-klik”

System klik-klik jest jednym z najprostszych systemów, jakie są stosowane do rozkładania sof. Ten system wielu osobom może kojarzyć się z wersalkami popularnymi w okresie PRL. Sofy w systemie klik-klik rozkłada się przez uniesienie siedziska do momentu usłyszeniach charakterystycznego kliknięcia, które zwalnia blokadę pozycji. Sofy z systemem klik-klik często są wyposażone w pojemnik na pościel.

System rozkładania „sof Delfin”

System „sof Delfin” można zaliczyć do najpopularniejszych systemów, jakie znajdziemy w sofach narożnikowych. Jest to niezwykle prosty system, pozwalający szybko zmienić funkcję sofy w wygodne łóżko. By zmienić sofę w systemie „sof Delfin” w łóżko należy wysunąć wózek z materacem spod głównego siedziska. W ten sposób zyskujemy drugi gotowy moduł. Sofy w tym systemie bardzo często posiadają pojemnik na pościel mieszczący się w dodatkowej części sofy (model Agami od producenta Comforty).

System rozkładania sofy „wózek”

System ten jest niezwykle prosty. Wystarczy wyciągnąć spodnią część kanapy, która znajduje się na wózku. Wraz z wyciągnięciem wózka, oparcie sofy zmienia swoje położenie z pionowego na poziomie, tworząc tym samym jeden z segmentów do spania. To rozwiązanie jest niezwykle ciekawe, szczególnie dla osób posiadających małe salony. Sofy rozkładane w systemie „wózek” składają się z trzech segmentów, dzięki czemu nawet mała sofa może pełnić funkcję wygodnego łóżka. Wybrane modele sof w tym systemie rozkładania są wyposażone również w pojemniki na pościel.

Jaki model sofy z funkcją spania jest najlepszy.

Każdy system rozkładania ma swoje wady i zalety. Porównując wszystkie najbardziej popularne modele systemów rozkładania, można śmiało stwierdzić, że sofy w systemie „wózek” będą idealne do małych kawalerek, gdzie sofa będzie pełniła również funkcję łóżka. Takie sofy łączą w sobie dużą powierzchnię do spania i wręcz kompaktowe rozmiary po złożeniu.
W przypadku gdy sofa będzie tylko okazyjnie pełnić funkcję łóżka, warto rozważyć wybór sofy z systemem „sof Delfin” dla sof narożnikowych lub system „DL” dla sof standardowych.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 2

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

1 thought on “Sofa z funkcją spania – praktyczny mebel do każdego mieszkania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.