Rzeźby z drewna w ogrodzie – hit czy kit?

Rzeźby z drewna w ogrodzie – hit czy kit?

Rzeźby z drewna w ogrodzie – hit czy kit?

0
(0)

Rzeźby raczej nie kojarzą się z czymś codziennym i zwyczajnym. Jest to raczej ozdoba dość nietypowa, która ma niecodzienny charakter. Od jakiegoś czasu zaobserwować można trend, który dotyczy powrotów do bardziej tradycyjnych i nieco już zapomnianych sztuk, w tym m.in. do snycerki, która w głównej mierze dotyczy właśnie rzeźb wykonywanych w drewnie. Czy taka ozdoba jest fajnym dodatkiem do ogrodu, czy może lepiej jej unikać?

Aranżacja ogrodu – od czego zacząć?

Ogród jest trudny, lecz bardzo wdzięczny w aranżacji. Tak naprawdę całą „robotę” zrobią za nas rośliny, my musimy jedynie dbać o ich zasadzenie, podlewać i sprawdzać, czy wszystko jest na miejscu. Jednak zanim będziemy mogli cieszyć się naprawdę fajnym efektem, koniecznie trzeba wybrać sposób aranżacji i go wdrożyć w życie. Aranżację najlepiej zacząć od zapoznania się z typem i rodzajem gleby. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia roślin. To, jakie rośliny znajdą się w naszym ogrodzie, zależy właśnie od tego, jaką dysponujemy tam glebą. Może się okazać, że bardzo drogie, egzotyczne roślinie nie będą w stanie dobrze i prawidłowo rosnąć w naszym ogrodzie. Oczywiście ziemie można także dokupić i rozsypać w ogrodzie, jednak rośliny z bardzo głębokimi i dużymi korzeniami będą mimo wszystko kiepsko na takiej ziemi rosnąć.

Ozdoby, miejsce do siedzenia

Kwestie dotyczące tego, gdzie będziemy w ogrodzie siedzieć i biesiadować są bardzo istotne. Ogród ma służyć nam do odpoczynku, rozrywki, ma być miejscem pełnym radości i zabawy. Bardzo popularnym rozwiązaniem w polskich ogrodach są altanki, budowane najczęściej z drewna. Konstrukcje, które w najlepszy sposób oddają to, jak wygodnie można spędzać czas na świeżym powietrzu. Świetnym rozwiązaniem są również wszelkiego rodzaju tarasy będące przedłużeniem domu. Pozwalają na niezliczone możliwości aranżacyjne.

Rzeźba w kamieniu czy rzeźba w drewnie na zamówienie to opcje dla odważnych. To zdecydowanie coś, co będzie rzucało się w oczy i miało wpływ na odbiór całego ogrodu oraz podkreśli jego urok. Jeśli chcemy zacząć od czegoś spokojniejszego i delikatniejszego, to warto na początek postawić na proste rzeźby, które nie będą górowały nad resztą. Jeśli z kolei zależy nam na tym, aby ogród zamienić w oazę spokoju i miejsce pełne artystycznego wydźwięku to rzeźbiarz w drewnie z pewnością będzie w stanie pomóc nam i przygotować specjalnie dla nas rzeźbę, która odda nasz charakter. Warto próbować nietypowych rozwiązań, ponieważ być może właśnie w takich znaleźć będzie można klucz do sukcesu.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

1 thought on “Rzeźby z drewna w ogrodzie – hit czy kit?

  1. Według mnie takie smaczki w ogrodzie, o ile są ciekawie wkomponowane w roślinność, są bardzo na plus! Szczególnie w ogrodach w stylu prowansalskim czy wiejskim rzeźby i figury z różnych materiałów tworzą fajny klimat 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.