Projektowanie ogrodu z pomocą fachowca

Projektowanie ogrodu z pomocą fachowca

Projektowanie ogrodu z pomocą fachowca

Wiele osób decyduje się zbudować albo kupić dom jednorodzinny w dużej mierze po to by mieć własny, duży ogród. Posiadanie pięknej, zielonej przestrzeni wokół domu jest bardzo kuszące. Szybko jednak powstaje dylemat czy zakładanie ogrodów wykonać samodzielnie czy zatrudnić specjalistę.

Projektowanie ogrodu przez architekta krajobrazu

Marzenie o pięknym ogrodzie towarzyszy wielu osobom. Z podziwem patrzymy na inne ogrody, oglądamy przykładowe aranżacje w czasopismach i Internecie. Jeśli jednak osoba, które nie miała wcześniej do czynienia z tą tematyką zaczyna bliżej interesować się ogrodami, szybko przekonuje się, że potrzeba tu specjalistycznej wiedzy i doświadczenia bo aranżacja ogrodu wcale nie jest taka prosta. Z całą pewnością warto skorzystać z pomocy fachowca. Niestety wokół opłat za tę usługę narosło wiele mitów i dużo osób jest przekonanych, że projektowanie ogrodów będzie bardzo drogie. Tymczasem wcale tak nie musi być.

Doświadczony projektant ogrodów pomoże nam dobrać rośliny z uwzględnieniem ich sąsiedztwa i warunków klimatycznych. Są także firmy, które w ramach gwarancji dają sadzonki gratis, gdyby pierwsze posadzone nie przyjęły się. Doświadczony projektant potrafi spojrzeć na nasz ogród perspektywicznie a więc przewidzieć, które rośliny rozrosną się i jak bardzo. Mają oni także cenne kontakty w branży, dzięki czemu są w stanie dostarczyć materiał najlepszej jakości i w dobrej cenie. Dzięki pomocy projektanta przestrzeń w naszym ogrodzie będzie uporządkowana bo projektowanie ogrodów jest przemyślane. Doświadczeni fachowcy wiedzą także, co zrobić by optycznie powiększyć ogród, który tak naprawdę jest mały. Dobry projektant potrafi także stworzyć ogród, który będzie pasował do otoczenia i stylu domu. Zatrudnienie projektanta to także duża oszczędność czasu i pewność, że unikniemy wielu niepotrzebnych błędów. Warto posłuchać jego rad także w zakresie doboru oświetlenia zewnętrznego, które sprawi, że przemieszczanie się po ogrodzie będzie bezpieczne a nasza zielona przestrzeń będzie się pięknie prezentować również wieczorami.

O czym warto pomyśleć zanim zabierzemy się za projektowanie ogrodu?

Dobry plan to podstawa, należy, więc przede wszystkim przemyśleć budżet oraz funkcje, jakie ma spełniać nasz ogród. Warto zastanowić się czy potrzebujemy miejsca dla dzieci, dla zwierząt, do przyjmowania gości. Trzeba też podjąć decyzję czy mają w nim być głównie kwiaty i krzewy czy może chcemy uprawiać warzywa albo zioła. Bardzo istotne jest także określenie jak wiele czasu będziemy mogli poświęcać na prace w ogrodzie. Od tego w dużej mierze zależy, jakie rośliny będą w nim posadzone.

Ogrody Niebanalne – profesjonalna opieka nad ogrodami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.