Oświetlenie szynowe – rozwiązanie dla większych powierzchni

Oświetlenie szynowe – rozwiązanie dla większych powierzchni

Oświetlenie szynowe – rozwiązanie dla większych powierzchni

5
(1)

Jeśli musi zostać oświetlona większa przestrzeń, wymaga to zastosowania odpowiednich rozwiązań. Magazyn, sklep wielkopowierzchniowy czy hala produkcyjna to właśnie miejsca, dla których najlepsze będzie oświetlenie szynowe. Pozwala ono na dopasowane intensywności światła na każdym obszarze. 

W jaki sposób działa? Nie jest to skomplikowane i wymagać może mniejszego nakładu pracy niż przy montowaniu tradycyjnego oświetlenia, dzięki czemu umożliwia również redukcję kosztów.

Oświetlenie na szynach – praktyczne w każdej sytuacji

Oświetlenie szynowe składa się z kilku podstawowych elementów. Głównym jest szyna (prowadnica), od której wzięło swoją nazwę. Można zamontować ją na stałe lub podwiesić pod sufitem, a następnie doczepia się do niej lampy. Ile? To zależy wyłącznie od potrzeb. Przewód zasilający ukryty jest w szynie i praktycznie w każdym jego miejscu można doczepić lampę. Dlatego możesz dobrać ich ilość do faktycznego zapotrzebowania i w prosty sposób tworzyć obszary światła. Mogą się one ze sobą pokrywać, dzięki czemu całe pomieszczenie – lub jego wybrane fragmenty – będą perfekcyjnie doświetlone.

Do każdej z lamp można dobrać także konkretne oświetlenie – o wybranej sile lub kolorystyce. Lampy na oświetleniu szynowym mogą korzystać zarówno ze zwykłych żarówek, jak i LED. To pozwala na optymalne dopasowanie go do potrzeb. Odpowiednio dobrana barwa światła pozwoli np. na wyeksponowanie materiałów w sklepie, a czyste, mocne światło jest wręcz wymagane w miejscach produkcyjnych.

Oświetlenie szynowe – kształt, jaki potrzebujesz

Choć słowo „szyna” kojarzy się przede wszystkim z prostym, kształtem, oświetlenie szynowe nie musi mieć prostej formy. Specjalne łączniki oraz zakończenia umożliwiają stworzenie ścieżki o dowolnym kształcie. Dlatego ten rodzaj oświetlenia można polecić do pomieszczeń o nietypowych, nieregularnych kształtach.

Warto również dodać, że pod względem włączania oświetlenie szynowe można podzielić na dwa rodzaje. Pierwsza kategoria to jednofazowe. Tutaj sprawa jest prosta – mamy jeden przełącznik, którym włączamy wszystkie lampy naraz, tak samo je wyłączamy. Co jednak w sytuacji, w której chcemy wyłączyć lub włączyć tylko ich część? Tutaj z pomocą przychodzi oświetlenie szynowe trójfazowe. W tym przypadku można obsługiwać każdą lampę na szynie niezależnie od pozostałych.

Czy oświetlenie szynowe jest drogie?

Oświetlenie szynowe wygrywa z tradycyjnym zarówno na polu ekonomicznym, jak i praktycznym. Elementy niezbędne do jego stworzenia znajdziesz w brw.pl w bardzo atrakcyjnych cenach – nierzadko niższych niż koszty tradycyjnych lamp sufitowych oraz ściennych. Jeśli chodzi o aspekt praktyczny, tutaj odpada konieczność montażu lamp na suficie i doprowadzania do nich zasilania. To sprawia, że można znacznie szybciej i mniejszym kosztem zastosować oświetlenie wybiegające z szyny.

Sklep internetowy brw.pl wychodzi naprzeciw potrzebom swoich klientów i oferuje wszystko, co niezbędne do stworzenia oświetlenia szynowego o dowolnym kształcie i liczbie punktów światła. Zobacz i zamów już dzisiaj!

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.