Obrazy ‒ jak o nie dbać?

Obrazy ‒ jak o nie dbać?

Obrazy ‒ jak o nie dbać?

0
(0)

Obrazy to ważny element aranżacji wnętrza. Niezależnie od tego, czy są to dzieła wielkich mistrzów, ich wierne kopie, czy fotoobrazy wykonane z ważnych dla domowników zdjęć warto o nie regularnie dbać. Niestety na obrazach i ich ramach chętnie osadza się kurz i inne zanieczyszczenia, które z czasem mogą sprawić, że płótno nie będzie tak piękne, jak kiedyś.

Jakie obrazy na ścianę mieszkania?

Piękno wnętrza można budować na wiele różnych sposobów. Obrazy są tylko jednym z nich, natomiast bardzo wiele osób właśnie w ten sposób zabudowuje przestrzenie ścian. Dzięki umiejętnie dobranym obrazom można optycznie powiększyć przestrzeń, sprawić, że będzie przytulniejsza, bardziej osobista. W biurze obrazy również mogą budować określony klimat przestrzeni. Obecnie oprócz tradycyjnych obrazów ogromną karierę robią tzw. fotoobrazy, czyli wielkoformatowy druk zdjęć na specjalnie dobranym do tego celu płótnie. Jest to spowodowane zawrotnymi cenami oryginalnych obrazów (także tych współczesnych), na których zakup nie wszystkich stać. Ponadto, część osób faworyzuje zabudowywanie przestrzeni zdjęciami bliskich, fotografiami ważnych rodzinnych momentów lub dobrze kojarzących się krajobrazów. Szczególnie jeśli któryś z domowników ma talent do robienia zdjęć, takie rozwiązanie może się okazać strzałem w dziesiątkę i sposobem na zbudowanie bardzo prywatnego, intymnego wręcz wnętrza. Można oczywiście również kupić gotowe fotografie wykonane przez profesjonalistów i je wydrukować na płótnie.

Jak dbać o obrazy?

Obrazy, niezależnie od tego, czy są to dzieła wielkich mistrzów, czy wydruki prywatnych zdjęć, wymagają regularnej troski. Przede wszystkim należy usuwać gromadzący się na nich kurz. Świetnie nadają się do tego różne końcówki odkurzacza lub odkurzacz ręczny, ponieważ dzięki takiemu rozwiązaniu kurz jest natychmiast zasysany do środka urządzenia. Miotełka do kurzu zrzuca jedynie kurz z powierzchni obrazu, niestety cały czas unosi się on jednak w powietrzu. Należy pamiętać, że opada on dość powoli. Z tego też powodu zaleca się, aby górne przestrzenie danego pomieszczenia odkurzać jako pierwsze, „ściągać” kurz z góry na dół i dopiero na końcu odkurzać podłogę. Dzięki urządzeniom o niskiej reemisji kurzu zatrzymuje się on wewnątrz specjalnego pojemnika i nie wydostaje ponownie do pomieszczenia.

Na mokro?

Wiele osób jest przekonanych, że skutecznym sposobem pozbywania się kurzu jest przecieranie obrazów na mokro. Trzeba jednak pamiętać, że przetarcie dzieła malarskiego zwilżoną szmatką może doprowadzić do jego uszkodzenia. Jeśli ktoś już decyduje się na taki krok, powinien go wykonywać bardzo ostrożnie. W przypadku fotoobrazów nie jest to wcale prostsze, ponieważ zgromadzony kurz można za pomocą mokrej ściereczki jedynie rozetrzeć po płótnie lub ścianie. Dlatego też za każdym razem zaleca się rozpoczęcie sprzątania od odkurzania na sucho.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.