Najważniejsze wyposażenie kuchni – co musisz mieć na początek?

Najważniejsze wyposażenie kuchni - co musisz mieć na początek

Najważniejsze wyposażenie kuchni - co musisz mieć na początek

5
(1)

Początki w nowym miejscu nigdy nie są łatwe. Podobnie jest z nowym mieszkaniem — wyposażenie wszystkich pomieszczeń wymaga nie tylko sporo czasu i zaangażowania, ale również pieniędzy. Najważniejsze jest, aby w najpotrzebniejsze rzeczy najpierw wyposażyć kuchnię. Na początek trzeba zainwestować przynajmniej w sztućce, szklanki, kubki i talerze, a także kilka innych pomocnych akcesoriów.

Żeby mieć na czym jeść…

Podstawą w każdej kuchni są naczynia, na których można serwować posiłki. Na początek wystarczy kilka podstawowych modeli, które z czasem można uzupełnić lub wymienić na inne. Nowa kuchnia nie może obyć się bez kilku sztuk talerzy płaskich i głębokich. Podobnie jest ze szklankami i kubkami – są konieczne, aby móc napić się herbaty, kawy czy innych napojów. Przydadzą się również kieliszki do wina, szczególnie jeśli w planach jest skromna parapetówka. Na początek nie trzeba przesadzać z ilością naczyń, bo z pewnością szafki będą się wypełniały sukcesywnie. Natomiast jeśli kuchnia jest wyposażona w zmywarkę, to warto zdecydować się na większą ilość naczyń, ponieważ brudne, odkładane przedmioty nie są na bieżąco myte. W końcu 2 sztućce i 1 kubek to nie powód, aby uruchamiać cały cykl mycia zmywarki.

Widelce, noże i łyżki

Żadna kuchnia nie może istnieć bez sztućców. Spożywanie posiłków bez nich byłoby utrudnione. Ważne, aby posiadać w kuchni podstawowe sztućce, czyli widelce, noże, łyżki stołowe i łyżeczki deserowe. Do tego na start przyda się komplet noży kuchennych, które umożliwią pokrojenie produktów. W następnej kolejności można kupić łyżkę wazową do zup i szpatułki. Z tym podstawowym wyposażeniem z pewnością na początku poradzisz sobie w kuchni.

Pozostałe niezbędniki kuchenne

Zakupione sztućce i przybory kuchenne trzeba gdzieś przechowywać. Do tego posłuży organizer do szuflady, który pomoże utrzymać porządek i ułatwi znalezienie potrzebnych akcesoriów. Co jeszcze przydaje się w kuchni od samego początku? Deski do krojenia – niezbędniki, które zapobiegają zabrudzeniom i porysowaniu blatu. Gwarantują higieniczne przygotowywanie posiłków. Tarka do warzyw i owoców to kolejny gadżet, o którym nie wolno zapomnieć.

Oczywistym jest, że żadna kuchnia nie może funkcjonować bez garnków i patelni. Bez nich nie byłoby możliwe nawet odgrzanie gotowego jedzenia. Dla większego komfortu warto zaopatrzyć się na początku w kilka misek i pojemników do przechowywania żywności w szafkach lub lodówce. Wówczas możliwe jest przyrządzanie jedzenia na kilka dni i higieniczne jego przetrzymywanie.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.