Mieszkania z rynku deweloperskiego – wady i zalety

Mieszkania z rynku deweloperskiego - wady i zalety

Mieszkania z rynku deweloperskiego - wady i zalety

0
(0)

Zakup mieszkania to zdecydowanie jeden z przełomowych momentów w życiu, a decyzje związane z wyborem własnych czterech kątów często piętrzą się i przyprawiają o zawrót głowy. Podstawowym wyborem, jakiego musimy dokonać, decydując się na własne mieszkanie, jest wybór między nowym mieszkaniem a mieszkaniem z drugiej ręki.

Mieszkania z rynku deweloperskiego mają przewagę w postaci nowoczesności – zbudowane w duchu najnowszej technologii mogą pochwalić się na przykład dobrą izolacją (co przełoży się na zmniejszone rachunki za ogrzewanie), nie wspominając o takich udogodnieniach jak winda lub garaże czy miejsca parkingowe, które w przypadku nowych mieszkań są po prostu oczywistością. Niestety infrastruktura wewnętrzna często nie dorównuje tej zewnętrznej – nowe mieszkania oznaczają zazwyczaj życie na nowo wybudowanym osiedlu bez rozwiniętej infrastruktury – sklepów, przedszkoli czy na przykład przychodni. Również dojazd z centrum, szczególnie w dużych miastach, staje się w takich przypadkach problematyczną kwestią – w przypadku komunikacji miejskiej trzeba liczyć się z przesiadkami, a w przypadku własnego samochodu – z długim czasem podróży. Jest to jednak koszt, który ponosimy za wygodę płynącą z posiadania mieszkania z rynku pierwotnego – wspomniana już nowoczesność wiąże się także z brakiem zmartwień o awarie i remonty przez wiele lat po wprowadzeniu się do lokalu.

Skoro już o kosztach mowa, nowe mieszkania są zwykle droższe niż te z rynku wtórnego – dodatkowo nie mamy zwykle możliwości negocjacji ceny. Zakupione mieszkanie trzeba następnie wykończyć i urządzić od podstaw – w zależności od perspektywy może być to zarówno plus, jak i minus. Jest to z pewnością bardziej kosztowne (często nie tylko materialnie, ale również emocjonalnie i czasowo), ale umożliwia dopasowanie mieszkania do swojego stylu życia, co może przy okazji stanowić źródło głębokiej satysfakcji.

Nie istnieje żadne uniwersalne rozwiązanie problemu wyboru mieszkania – będzie się ono różniło w zależności od indywidualnych potrzeb. Jednak warto zdawać sobie sprawę zarówno wad, jak i zalet dostępnych opcji i dzięki temu być w stanie podjąć świadomą decyzję, jak najbardziej dopasowaną do własnej sytuacji.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.