Łóżko piętrowe dla dziecka – dlaczego jest to dobre rozwiązanie?

Łóżko piętrowe dla dziecka – dlaczego jest to dobre rozwiązanie

Łóżko piętrowe dla dziecka – dlaczego jest to dobre rozwiązanie

5
(1)

Jak umieścić niezbędne wyposażenie w dziecięcym pokoju o niedużym metrażu wymagającym optymalizacji przestrzeni? Jednym z najlepszych rozwiązań jest łóżko piętrowe. To dobry sposób na mądre zagospodarowanie pomieszczenia, dający jednocześnie dzieciom mnóstwo radości. Co oprócz tego ma do zaoferowania? Sprawdź, dlaczego warto rozważyć zakup tego rodzaju mebla.

Główne zalety łóżka piętrowego dla dziecka

Nie ulega wątpliwości, że łóżko piętrowe to odpowiedni wybór do dziecięcego pokoju. Mając na uwadze szereg zalet, na pierwszy plan wysuwa się znaczna oszczędność miejsca. Przeznaczone jest dla dwóch osób, aczkolwiek z powodzeniem może być użytkowane przez jedno dziecko. Tak czy inaczej, warto rozważyć jego zakup przede wszystkim w sytuacji, gdy dwa odrębne posłania m.in. dla rodzeństwa, ograniczyłby w dużym stopniu możliwość umiejscowienia pozostałych elementów wyposażenia wnętrza, takich jak biurko lub szafa.

Inne istotne cechy to praktyczność i bezpieczeństwo. Co więcej, nie brakuje modeli odznaczających się designem, co pozwala na swobodne dopasowanie mebla do indywidualnych oczekiwań i preferencji.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie łóżka piętrowego dla dziecka?

Wybierając łóżko piętrowe, należy przyjrzeć się kilku istotnym aspektom. W pierwszej kolejności mowa o rozmiarze. Chcąc uniknąć sytuacji, w której to mebel okaże się wyłącznie chwilową inwestycją, warto uwzględnić fakt, że dziecko zdoła urosnąć. Co za tym idzie, dobrym zakupem będzie model o nieco większych wymiarach, niż sugerują obecne gabaryty malucha. Oczywiście całość powinna być zabezpieczona barierką chroniącą przed upadkami. To o tyle ważne, że osoba śpiąca wielokrotnie zmienia pozycję podczas snu, co w przypadku malca stwarza duże zagrożenie wypadnięcia.

Drewniane łóżko piętrowe, czyli trwałość, estetyka i zdrowie w jednym

Tak samo, jak i inne meble, łóżka piętrowe wykonuje się z różnorodnych materiałów. Dla dziecka strzałem w dziesiątkę będzie surowiec w postaci drewna. Jak wiadomo, wszelkie tworzywa sztuczne zawierają niekorzystne dla zdrowia substancje. Natomiast stawiając na naturalny odpowiednik, zadbasz o zdrowie i samopoczucie Twojej pociechy. Również dlatego, że nie wywołuje reakcji alergicznych.

Nie można zapominać o walorach estetycznych. Uwagę przykuwają m.in. charakterystyczne słoje, przy każdym meblu prezentujące się zupełnie inaczej. Oryginalność to bez wątpienia najbardziej charakterystyczny znak. Wygląd idzie też w parze z trwałością. Na skutek dodatkowej impregnacji struktura zostaje zabezpieczona przed wilgocią. Wszystko to sprawia, że drewno oferuje pełnię komfortu i przytulności, które cieszą przez bardzo długi czas przy odpowiedniej pielęgnacji łóżka.

Łóżko piętrowe również do zabawy

Łóżko piętrowe dla dzieci to nie tylko mebel zaspokajający potrzebę snu i wypoczynku. Jednocześnie może tworzyć strefę zabawy. Nie brakuje modeli, które oprócz miejsc do spania oraz drabinek umożliwiających wejście na górne piętro, posiadają też zjeżdżalnię.

W dolnej zaś części znajduje się niewielkie pomieszczenie. W zależności od prezentowanego motywu posłuży maluchowi w sposób zależny wyłącznie od jego wyobraźni. Wnętrze stanie się małym pałacem dla księżniczki, natomiast chłopiec zostanie kapitanem pirackiego statku. Niezależnie, który rodzaj łóżka z antresolą wybierzesz, z pewnością będzie ogromną frajdą dla każdej pociechy.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.