Lepsze powietrze w domu – domowe oczyszczacze powietrza

Lepsze powietrze w domu – domowe oczyszczacze powietrza

Lepsze powietrze w domu – domowe oczyszczacze powietrza

0
(0)

Człowiek najwięcej czasu spędza w domu, biurze, czy też innych pomieszczeniach zamkniętych, np.: sklepach, szkołach. W każdym z tych miejsc przebywa wiele osób. W każdym pomieszczeniu obecne są zanieczyszczenia powietrza, takie jak: roztocza, wirusy, bakterie, kurz, zwierzęca sierść, pyłki, zarodniki grzybów, lotne związki organiczne i mikroskopijne pyły. Wdychanie brudnego powietrza nie jest korzystne dla ludzkiego zdrowia. Od lat lekarze obserwują wzrost zachorowań na choroby układu oddechowego i krążenia: astmę i inne schorzenia płuc. Jakość powietrza w pomieszczeniach zamkniętych można poprawić przez stosowanie oczyszczaczy powietrza.

Skuteczna walka z zanieczyszczonym powietrzem

Oczyszczacze powietrza filtrują powietrze tak, aby pozbawić je wszystkich zanieczyszczeń. Domowy oczyszczacz powietrza warto kupić, jeżeli w domu są dzieci, alergicy, osoby cierpiące na choroby układu krążenia. Wymuszony obieg powietrza sprawia, że urządzenie zasysa je, następnie oczyszcza i uwalnia na zewnątrz. Użytkownicy oczyszczaczy powietrza zaobserwowali, że w pomieszczeniach jest mniej kurzu. Niektóre modele oczyszczaczy mające funkcję jonizowania powietrza usuwają niemal sto procent alergenów.

Na co zwrócić uwagę kupując oczyszczacz powietrza?

Najważniejszym parametrem oczyszczaczy jest wydajność, czyli ilość powietrza, jaką urządzenie może przefiltrować w ciągu godziny. Urządzenie dobiera się do wymiarów pomieszczenia. Producenci podają maksymalną powierzchnię, do której oczyszczacz działa idealnie. Błędem jest założenie, że jeden oczyszczacz spełni swoje zadanie w kilku pokojach, nawet w piętrowym domu. Dla komfortu użytkowania najlepiej wybrać oczyszczacz powietrza, który ma niski poziom hałasu. Dla prawidłowego działania urządzenia, istotne jest regularne wymienianie filtrów. Oczyszczacze mają wbudowany wskaźnik zużycia filtrów.

Znane marki oczyszczaczy

Rynek oferuje wiele marek oczyszczaczy powietrza. Lepiej nie sugerować się ceną, ponieważ niska cena oznacza jakość pozostawiającą wiele do życzenia i niespełniającą oczekiwań klienta. Dobrym pomysłem jest zakup znanych marek, np. Cado, która łączy elegancką stylistykę urządzenia z wysokimi parametrami jakości. Oczyszcza powietrze z drobnoustrojów, grzybów, pyłu i kurzu.

Oczyszczacze powietrza Lifaair gwarantują wysoką skuteczność działania. Ich dodatkową zaletą jest cicha praca oraz energooszczędność.

Oczyszczacze powietrza mogą być używane w domach, biurach i budynkach użyteczności publicznej, np.: w przedszkolach, szkołach, urzędach, sklepach. Urządzenia te lepiej kupować w okresie wiosna-lato, ponieważ wtedy można je nabyć w korzystnej cenie. Jesienią i zimą, kiedy narasta problem smogu, cena urządzeń wzrasta. Warunkiem sprawnego działania oczyszczacza jest regularna, zgodna z zaleceniami producenta, wymiana filtrów. W dużym mieszkaniu lepiej ustawić dwa lub trzy mniejsze oczyszczacze w osobnych pomieszczeniach niż jeden duży na całe mieszkanie.

Artykuł powstał we współpracy z www.decofire.pl

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.