Lampy zewnętrzne LED – czy warto

Lampy zewnętrzne LED – czy warto

Lampy zewnętrzne LED – czy warto

0
(0)

Co raz więcej lamp zewnętrznych jest dostosowanych pod żarówki LED, które niosą ze sobą wiele korzyści. Przedstawiamy czy warto zainwestować w ten konkretny rodzaj oświetlenia.

Każdy projekt i realizacja aranżacji ogrodowych lub zewnętrznych zawiera w sobie punkt odnoszący się do oświetlenia. Oczywistym jest, że włożony wysiłek w aranżacje kwiatowe doceni każdy, kto spojrzy na to obiektywnym okiem. Co jednak zrobić aby wzmocnić blask kompozycji, szczególnie po zmroku? Z odpowiedzią przychodzą lampy zewnętrzne LED – dobrze dobrane przyniosą wiele radości.

Oświetlenie zewnętrzne – na co zwrócić uwagę

W przypadku lamp na zewnątrz musimy spojrzeć na kilka ważnych elementów, o których nie musimy myśleć podczas wyboru oświetlenia do domu. Przede wszystkim ochrona przed warunkami zewnętrznymi. Każda lampa przeznaczona do montażu na dworze musi posiadać odpowiednie atesty i normy jakości. Przydatnym jest tutaj spojrzenie na wskaźnik IP, który określa odporność oprawy przed pyłami i wilgocią. Dla oświetlenia zewnętrznego zalecanym minimalnym wskaźnikiem jest IP44. Kolejny element to wykonanie lampy. Powszechne w produkty oświetlenia na zewnątrz stały się materiały takie jak stal, aluminium czy żeliwo – każdy z nich zapewni trwałość lampy.

Z tą podstawową wiedzą możemy przystępować do określenia tego, jakie oświetlenie będzie nam potrzebne. Zachęcamy do stworzenia mini planu dotyczącego rozstawienie lamp w ogrodzie. Na rynku jest dostępnych bowiem wiele kategorii oświetlenia zewnętrznego. Znajdują się wśród nich kinkiety ogrodowe, słupki ogrodowe, lampy cokołowe i wiele, wiele innych.

Technologia LED w lampach zewnętrznych

Jeśli już wybraliśmy kategorię lamp oraz ich producenta, warto zainteresować się opcjami co do źródła światła jakie umieszczone może być w danych oprawach. Z wielu względów w ostatnich latach technologia LED zaskarbiła sobie zwolenników a żarówki LED powoli wypierają tradycyjne oświetlenie.

Przede wszystkim oszczędność

Dzieje się tak nie bez powodu. Diody luminescencyjne charakteryzują się bardzo niskim zużyciem energii. Szacuje się, że żarówki LED umieszczone w lampach zewnętrznych LED potrafią zużyć nawet 90% mniej prądu od ich tradycyjnych odpowiedników. To skłania nawet producentów do umieszczania żarówek ledowych w oprawach lamp zewnętrznych na stałe. Co więc warto podkreślić to fakt, że niższe zużycie prądu przełoży się bardzo korzystnie na rachunki za prąd.

Długowieczność lamp zewnętrznych LED

Jednak nie tylko oszczędność oświetlenia LED powinna nas do niego przekonać. Dzięki materiałom, z jakich otrzymuje się źródło światła LED możemy liczyć na wydłużony czas użytkowania. Diody LED są o wiele bardziej wytrzymałe od metalowych żarników wykorzystywanych w tradycyjnych źródłach światła.

Uniwersalność oświetlenia zewnętrznego LED

Olbrzymim atutem oświetlenia na zewnątrz z diodami LED jest również ich praktyczność i uniwersalność w stosowaniu. Ze względu na duży przedział pracy i tolerancji na temperatury panujące na zewnątrz, lampy zasilane źródłem światła LED mogą być montowane na dworze w miejscach odsłoniętych, zadaszonych, w szopkach, w altanach przy drzwiach wejściowych i wielu, wielu innych miejscach.

Oświetlenie zewnętrzne LED to dobry wybór dla praktycznie każdego rodzaju lamp ogrodowych. Nie ważne czy szukamy kinkietu ogrodowego czy słupka oświetleniowego, warto zadbać o to aby lampa była zasilana właśnie tym rodzaje źródła światła.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.