Kredyt konsolidacyjny PKO

Kredyt konsolidacyjny PKO

Kredyt konsolidacyjny PKO

0
(0)

Każdy z nas biorąc kredyt musi liczyć się z tym, że musi spełnić szereg warunków i zobowiązań, aby dany kredyt uzyskać. Kilka kredytów to kilka osobnych rat i znacznie obciążony budżet domowy.

Kredyt konsolidacyjny PKO – czym jest

Jest rodzajem kredytu przeznaczonym do spłaty innych zobowiązań kredytobiorcy. Główną jego zaletą jest zamiana kilku kredytów na jeden, długoterminowy, z niższym oprocentowaniem, niż pozostałe. W efekcie płaci się znacznie niższą ratę, niż suma wcześniejszych rat. Dzięki temu zmniejszamy znacznie obciążenie budżetu domowego, chociaż czas spłaty kredytu wydłuża się.

Konsolidacja – co możemy połączyć

Konsolidacji może podlegać niemal wszystko, dlatego cieszy się mianem najlepszego produktu bankowego. Co możemy konsolidować? Kredyt hipoteczny i leasing środków trwałych, pożyczkę gotówkową, zaciągnięty w sklepie kredyt konsumencki, kredyt odnawialny na rachunku bankowym, kredyt samochodowy itp. W praktyce to się odbywa tak, że klient ma do spłaty niższe raty, co skutkuje wydłużeniem czasu spłacania, a pokłosiem tego jest wzrost kosztów zaciągnięcia kredytu. Nie zawsze jednak tak się dzieje, albowiem dla osób zaciągających kilka pożyczek lub kredytów na niezbyt korzystnych warunkach, zamiana dotychczasowych zobowiązań w jeden kredyt konsolidacyjny, skutkuje w rzeczywistości zaoszczędzenie większej sumy pieniędzy w kieszeni.

Kredyt konsolidacyjny PKO – zalety

  • Pierwszą z zalet kredytu konsolidacyjnego jest wydłużenie terminu spłaty zobowiązania. Oznacza to, że kredytobiorcy nie grozi popadnięcie w spiralę długów. Więcej czasu na spłatę oznacza mniejsze raty, a to z kolei oznacza znaczne odciążenie budżetu domowego
  • Niższe raty wynikające z połączenia kilku pożyczek są wynikiem obniżenia kosztów towarzyszących zaciąganiu każdej pożyczki lub kredytu dotyczących ubezpieczenia, odsetek lub prowizji
  • Wydatki pod większą kontrolą – mając jeden kredyt do spłacenia zyskujesz większą kontrolę nad owym zadłużeniem. Lepiej panujesz nad swoimi finansami, albowiem nie musisz każdego miesiąca pamiętać o wszystkich ratach, które musisz wpłacić dokonując przelewu na kilka różnych kont bankowych
  • Możliwość ustanowienia zabezpieczenia, na przykład hipoteką sprawia, że niższe może być oprocentowanie kredytu

Kredytowe wakacje

PKO Bank Polski daje klientom możliwość spłacania kredytu konsolidacyjnego w terminie nawet dwudziestu pięciu lat. Warunkiem do takiego rozłożenia spłaty w czasie, jest hipoteczne zabezpieczenie oraz wiek kredytobiorcy nie przekraczający siedemdziesiątego piątego roku życia. Hipoteka może być ustanowiona na nieruchomości własnej lub takiej, która należy do rodziców, dziadków, czy rodzeństwa. Gdy ustalimy już jaka to ma być nieruchomość i do kogo ma należeć, kredyt konsolidacyjny udzielany jest do osiemdziesięciu procent wartości tej nieruchomości stanowiącej jego zabezpieczenie.

Inne warunki konsolidacji

Wartość kredytu nie może przekraczać osiemdziesięciu procent całej wartości nieruchomości w polskich złotych, oraz siedemdziesięciu procent w obcej walucie. Wysokość oprocentowania na polskim rynku międzybankowym zmienia się co kwartał, a w przypadku oprocentowania stałego, co dwa lata. Nowe stawki ustala się wówczas na podstawie zachodzących zmian rynkowych. Prowizja od udzielenia kredytu jest równa 0-3,5%, a w przypadku wcześniej spłaconego kredytu – 1,5% w przeciągu dwóch pierwszych lat spłaty kredytu dla spłaty częściowej. Jeśli natomiast nastąpi spłata całkowita, prowizja wynosi 2% przez cały okres kredytowania.

Jak wziąć kredyt konsolidacyjny w PKO

Osoby, które podjęły decyzję o konsolidacji swych zobowiązań w PKO BP muszą wypełnić wniosek on Line, który znajduje się na stronie internetowej banku. Po prawidłowym wypełnieniu formularza:

  • Klient otrzymuje natychmiastową odpowiedź w sprawie akceptacji lub odrzucenia wniosku
  • Klient znacznie oszczędza na czasie, albowiem nie musi iść do oddziału i załatwiać spraw osobiście
  • Klient otrzymuje najlepszą z możliwych ofert kredytowych stworzoną na podstawie zebranych danych o kliencie
  • Klient ogranicza formalności do niezbędnego minimum.

Kredyt konsolidacyjny PKO – podsumowanie

Decydując się na kredyt konsolidacyjny, należy w sposób rozsądny przyjrzeć się własnemu budżetowi domowemu, albowiem obniżenie raty kredytu może generować chęć zaciągnięcia kolejnego kredytu. W chwili, gdy termin spłaty się nam wydłuża, zwiększają się koszty kredytowe, a my weźmiemy kolejny kredyt, to zamiast ulżyć domowemu budżetowi, tylko pogarszamy jego stan.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.