Jakich narzędzi użyć do renowacji mebli ogrodowych?

Jakich narzędzi użyć do renowacji mebli ogrodowych?

Jakich narzędzi użyć do renowacji mebli ogrodowych?

Drewniane meble w ogrodzie nadają ciepłego klimatu i wyglądają pięknie. Aby  służyły nam one przez długi czas, warto wiedzieć w jaki sposób je odświeżać. Zwłaszcza po zimie, poświęcając trochę czasu, możemy sprawić, że nasze drewniane meble będą wyglądały jak nowe! Dzięki temu zaoszczędzimy i będziemy mieć ogromną satysfakcję ze swojej pracy.

Przygotowanie mebli ogrodowych do renowacji

Zanim przystąpimy do odświeżenia naszych mebli ogrodowych, rozkręćmy je i zajmijmy się ich dokładnym czyszczeniem. Do tego wystarczy nam wiadro wody z płynem do naczyń i gąbka. Jeśli mamy możliwość, używamy myjki ciśnieniowej, która z pewnością jest skuteczniejsza i pozwoli nam zaoszczędzić czas. Po czyszczeniu dokładnie osuszamy meble.

Kiedy już ocenimy stan naszych mebli, możemy przygotować drewnianą powierzchnię do dalszej pracy. Jeśli zauważymy na drewnie plamy z żywicy, możemy je usunąć benzyną ekstrakcyjną. Stare warstwy farby i olejów będziemy musieli zeszlifować. Do tej czynności możemy użyć szlifierki do drewna lub papier ścierny. Różnorodne maszyny do drewna (w tym szlifierki) a także myjki ciśnieniowe oferuje sklep internetowy JP-Tech: (https://jptech-maszyny.pl/). 

Następnie dokładnie myjemy powierzchnię mebli aby pozbyć się wszelkich pozostałości pyłu.

Impregnacja i konserwacja mebli ogrodowych

Konserwacja mebli ogrodowych to proces, dzięki któremu materiał jest chroniony przed wszelkiego rodzaju zmianami w strukturze i właściwościach drewna, spowodowane przez grzyby, pleśń lub szkodniki. To właśnie przez te czynniki drewno jest osłabione, kruszy się i gnije. Aby temu zapobiec, musimy zabezpieczyć nasze drewniane meble ogrodowe podkładem gruntującym i produktem zabezpieczającym. Podczas rozprowadzania tych preparatów należy postępować zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi na opakowaniu.

Impregnaty zabezpieczą drewniane meble przed negatywnym wpływem opadów atmosferycznych i promieni słonecznych. Wykorzystujemy do impregnowania różnego rodzaju oleje, lakierobejce lub olejo-farby.

Renowacja mebli ogrodowych – podsumowanie

Warto pamiętać, że renowację należy regularnie powtarzać. Obserwujmy stan naszych drewnianych mebli i reagujmy w miarę szybko na jakieś zmiany. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się swoimi meblami ogrodowymi przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.