Jakich narzędzi użyć do renowacji mebli ogrodowych?

Jakich narzędzi użyć do renowacji mebli ogrodowych?

Jakich narzędzi użyć do renowacji mebli ogrodowych?

0
(0)

Drewniane meble w ogrodzie nadają ciepłego klimatu i wyglądają pięknie. Aby  służyły nam one przez długi czas, warto wiedzieć w jaki sposób je odświeżać. Zwłaszcza po zimie, poświęcając trochę czasu, możemy sprawić, że nasze drewniane meble będą wyglądały jak nowe! Dzięki temu zaoszczędzimy i będziemy mieć ogromną satysfakcję ze swojej pracy.

Przygotowanie mebli ogrodowych do renowacji

Zanim przystąpimy do odświeżenia naszych mebli ogrodowych, rozkręćmy je i zajmijmy się ich dokładnym czyszczeniem. Do tego wystarczy nam wiadro wody z płynem do naczyń i gąbka. Jeśli mamy możliwość, używamy myjki ciśnieniowej, która z pewnością jest skuteczniejsza i pozwoli nam zaoszczędzić czas. Po czyszczeniu dokładnie osuszamy meble.

Kiedy już ocenimy stan naszych mebli, możemy przygotować drewnianą powierzchnię do dalszej pracy. Jeśli zauważymy na drewnie plamy z żywicy, możemy je usunąć benzyną ekstrakcyjną. Stare warstwy farby i olejów będziemy musieli zeszlifować. Do tej czynności możemy użyć szlifierki do drewna lub papier ścierny. Różnorodne maszyny do drewna (w tym szlifierki) a także myjki ciśnieniowe oferuje sklep internetowy JP-Tech: (https://jptech-maszyny.pl/). 

Następnie dokładnie myjemy powierzchnię mebli aby pozbyć się wszelkich pozostałości pyłu.

Impregnacja i konserwacja mebli ogrodowych

Konserwacja mebli ogrodowych to proces, dzięki któremu materiał jest chroniony przed wszelkiego rodzaju zmianami w strukturze i właściwościach drewna, spowodowane przez grzyby, pleśń lub szkodniki. To właśnie przez te czynniki drewno jest osłabione, kruszy się i gnije. Aby temu zapobiec, musimy zabezpieczyć nasze drewniane meble ogrodowe podkładem gruntującym i produktem zabezpieczającym. Podczas rozprowadzania tych preparatów należy postępować zgodnie z instrukcjami zamieszczonymi na opakowaniu.

Impregnaty zabezpieczą drewniane meble przed negatywnym wpływem opadów atmosferycznych i promieni słonecznych. Wykorzystujemy do impregnowania różnego rodzaju oleje, lakierobejce lub olejo-farby.

Renowacja mebli ogrodowych – podsumowanie

Warto pamiętać, że renowację należy regularnie powtarzać. Obserwujmy stan naszych drewnianych mebli i reagujmy w miarę szybko na jakieś zmiany. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się swoimi meblami ogrodowymi przez długi czas.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.