Jak wybrać praktyczną ławkę do ogrodu?

Jak wybrać praktyczną ławkę do ogrodu?

Jak wybrać praktyczną ławkę do ogrodu?

0
(0)

Praktyczny – to znaczy przydatny do czegoś. Co czyni ławkę ogrodową przydatną? Przede wszystkim to czy jest adekwatna do miejsca, w którym się będzie znajdować – nie tylko pod względem estetycznym, ale też materiału, z którego została zrobiona czy nawet tak prostej kwestii jak oparcie lub jego brak. Jaką ławkę powinniśmy wybrać do naszego ogrodu? To zależy od miejsca, w którym zamierzamy ją umieścić.

Jeśli ławka ogrodowa ma stać w pobliżu miejsca przeznaczonego do palenia ogniska, powinniśmy wybierać średniej wielkości ławki, mieszczące na sobie 2-3 osoby. Do tego decydujmy się na ciemne kolory, aby zniwelować widoczność zabrudzeń powstałych wskutek obecności płomienia i dymu w pobliżu. Siedzisko powinno być też pozbawione oparć, aby w dowolnej chwili można było odchylić się w tył lub całkowicie odejść od paleniska. Do postawienia przy ogrodowym ognisku świetnie będą się nadawać modele ławek takie jak jak Elsanta czy Vintuna dostępne min. w sklepie Edinos.pl. Wiele ciekawych modeli ławek parkowych znajdziesz w różnych e-sklepach, z dostawą nawet w 24h.


Ognisko nie jest jednak jedynym miejscem, przy którym możemy chcieć postawić ławkę – często poszukujemy siedzeń odpowiednich dla oczka wodnego bądź prostej fontanny ogrodowej. Tutaj już pojawia się dużo większa dowolność jeśli chodzi o wybór modelu i koloru ławki. Najlepiej sprawdzają się te wyposażone w oparcie, jednak jeśli wolimy drugą opcję nic nie stoi na przeszkodzie aby ją zastosować. Siedzenie przy oczku wodnym to jednak czas na relaks, a jeśli nie mamy się o co oprzeć mięśnie pleców pozostają spięte i nie jesteśmy w stanie czerpać całkowitej przyjemności z tej formy odpoczynku. Ławka powinna być zatem przede wszystkim wygodna i sprzyjająca odpoczynkowi – doskonale sprawdzi się tutaj romantyczna ławka parkowa Halszka lub elegancka Visteria – konstrukcja tych modeli pozwala na odciążenie ramion i górnej partii pleców, przez co możemy bez problemu skupić się na rozluźnieniu.

Jeśli natomiast nie mamy oczka wodnego ani ogrodowego paleniska przydałoby się wybrać ławkę, która wprowadzi jakiś interesujący element do naszego ogrodu. Stoimy tutaj przez wyborem między urozmaiceniem estetycznym lub delikatną zmianą komfortu siedzenia. To pierwsze możemy osiągnąć dzięki ławkom skonstruowanym z myślą o wkomponowaniu się w ogród przez stworzenie przestrzeni, którą będą porastać pnącza – takie modele przypominają swojego rodzaju budki, a efekt jest wprost zniewalający – świetnymi przykładami takich ławek są modele Yarona i Heine z oferty producenta Elior. Z drugiej strony jeśli nie zależy nam aż tak na samym wyglądzie, możemy sprawić, że samo siedzenie na ławce będzie ciekawym przeżyciem. Możemy to uzyskać kupując ławkę bujaną.

 

Ostatnią opcją jest poszukiwanie ławki na taras – popularnym ostatnio, a zarazem bardzo ciekawym i komfortowym rozwiązaniem są ławki zrobione z palet. Stwarzają one wrażenie bardzo nowoczesnych, a zarazem bardzo łatwo się je przenosi, dzięki czemu jesteśmy w stanie zmienić aranżację przestrzeni w zaledwie kilka minut zgodnie z naszym nastrojem czy dostosowując się do warunków pogodowych.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.