Jak dbać o meble tapicerowane?

Jak dbać o meble tapicerowane

Jak dbać o meble tapicerowane

5
(1)

Zadbana tapicerka fotela lub sofy  – podstawa atrakcyjnego wyglądu tych mebli,  pomaga dopasować mebel do wnętrza, a nawet stać się centralnym elementem wystroju. Dbanie o meble tapicerowane to najczęściej dbanie o czystość tapicerki. Zrozumienie podstawowych zasad pielęgnacji wydłuży żywotność mebla i zachowa wyrazistość kolorów tapicerki.

Co robić, żeby poprawnie dbać o stan tapicerki?

Doskonały wygląd tapicerki zależy przede wszystkim od tego, czy właściciele przestrzegają zasad jej użytkowania. Na przykład, meble tapicerowane należy ustawiać z dala od źródeł ciepła. Tapicerka dobrze wchłania wilgoć, dlatego warto także unikać nie tylko jej zbytniego przemaczania, ale również ustawiania w pomieszczeniach o podwyższonym poziomie wilgotności, na przykład w łazience. Dwa razy na rok tapicerkę zaleca się pokrywać specjalnymi środkami pielęgnującymi, pozwalającymi zachować jej atrakcyjny wygląd. 

Jeśli meble zostały mocno zanieczyszczone, dobrym rozwiązaniem na przywrócenie ich atrakcyjnego wyglądu może stać się wymiana tapicerki. Oczywiście, usługi tapicera najlepiej jest zamawiać u fachowców, jeśli mieszkasz we Wrocławiu – zapoznaj się z ofertą Nubes: w tej firmie jakość realizacji każdego projektu znajduje się na bardzo wysokim poziomie, gdyż fachowcy dobierają dla swoich klientów indywidualne rozwiązania, a cena usług tapicerów jest bardzo przystępna.

Wilgotne lub suche czyszczenie tapicerki?

Do zachowania atrakcyjnego wyglądu tapicerki stosuje się jej czyszczenie na sucho i na mokro. 

Czyszczenie na sucho jest realizowane z wykorzystaniem odkurzacza, a jego podstawowym zadaniem jest usunięcie kurzu z tapicerki;
Sprzątanie na mokro stosuje się maksymalnie rzadko, a jego podstawowym zadaniem jest usunięcie brudnych plam. Czyszczenia zaleca się dokonywać od razu po powstaniu plamy, po uprzednim sprawdzeniu środka czyszczącego na niewidocznym miejscu. Zaleca się, żeby suszenie tapicerki odbywało się w sposób naturalny.

Co może zepsuć atrakcyjny wygląd tapicerki? 

Istnieje szereg czynników, których wpływ może spowodować szybkie pogorszenie się wyglądu tapicerki, a nawet potrzebę jej całościowej wymiany. Do takich czynników można zaliczyć:

Niewłaściwy mikroklimat. Jeśli temperatura w pomieszczeniu jest poniżej +2 ℃, a wilgotność przekracza 70% – można być pewnym, że stan tapicerki na Twoich meblach szybko ulegnie pogorszeniu;
Nierówne podłogi powodują, że mechanizmy mebli, na przykład w służących do rozkładania i składania sofach, szybko się psują;
Nieostrożne przebicia tapicerki ostrymi przedmiotami itp.

Meble tapicerowane prezentują się bardzo pięknie, ale wymagają uwagi i pielęgnacji: tylko pod tym warunkiem będą Ci służyć wystarczająco długo. 

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.