I ty możesz zostać stolarzem – przegląd klejów, które warto mieć w garażu

I ty możesz zostać stolarzem – przegląd klejów, które warto mieć w garażu

I ty możesz zostać stolarzem – przegląd klejów, które warto mieć w garażu

0
(0)

Czy każdą naprawę w domu musimy zlecać fachowcom? Dobrze jest wspierać małe, lokalne biznesy, ale też warto umieć samodzielnie wykonać drobne prace naprawcze. Czy trudno jest być złotą rączką w zaciszu własnego domu? Wystarczy odpowiedni klej na półce w garażu i świat drobnych napraw nie będzie miał przed nami tajemnic.

Poradnik majsterkowicza

Każdy początkujący majsterkowicz powinien zaopatrzyć się w kilka absolutnie niezbędnych gadżetów: śrubokręt płaski oraz krzyżakowy, klucz francuski i młotek – to absolutna podstawa garażowego wyposażenia. Do tego mały zestaw gwoździ, taśma klejąca, uniwersalny klej, który błyskawicznie zasycha oraz nożyczki. Jeśli jednak masz aspiracje na garażowego króla, warto postawić na półce także klej do drewna. Zastępuje on gwoździe, kołki, śruby i wkręty. Nie wymaga użycia młotka, wiertarki czy śrubokrętu. Klej do drewna jest bardzo pomocny nie tylko przy pracach stolarskich. Odpowiednio dobrany będzie partnerem w wielu innych pracach domowych.

Kleje do drewna – rodzaje

Oto krótka ściąga z klejów dostępnych na rynku, dla początkujących majsterkowiczów. Warto wiedzieć, że kleje te świetnie sklejają ze sobą dedykowane materiały, ale można je również z powodzeniem łączyć z drewnem.

  • klej polichloroprenowy – nadaje się do sklejania skóry – tej naturalnej oraz syntetycznej, a także tkanin czy gumy. Jest bardzo odporny – nie przemaka, jest wytrzymały i elastyczny. Stosowany jest często w przemyśle obuwniczym, ponieważ świetnie łączy ze sobą gumę i skórę, a także chwalony jest za swoje wodoodporne właściwości.
  • klej polimerowy – to klej, który świetnie współpracuje ze styropianem. Szybko zasycha i można nim sklejać także tynk, gips, płyty wiórowe oraz oczywiście drewno. Jest bezbarwny i można go stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Często wykorzystuje się go do przymocowania nowej lub napraw przy istniejącej już elewacji.
  • klej stolarski – jego największa zaleta to fakt, że klej ten jest nieszkodliwy dla zdrowia. Stąd też  poleca się go przy sklejaniu elementów, używanych przez dzieci, czyli zabawek oraz mebli. Może być wykorzystywany do sklejania ze sobą elementów wyposażenia pokoju dziecięcego, a także drewnianych zabawek. Jest wsparciem przy tapicerowaniu i wielu innych pracach, w których zastępuje wbijane i wkręcane elementy. Można go stosować zarówno do klejenia na ciepło, jak i na zimno. Bez utraty jego właściwości, łączy się go w różnych konfiguracjach – drewno, tworzywa, tkaniny i papier.

Jeśli chcesz wyposażyć swój garaż lub szukasz kleju do drewna, o konkretnych właściwościach, sprawdź polecany przez nas sklep internetowy: https://www.dekoratorium.pl/pl/Produkty/Pozostale/Kleje/c/b2c-kleje. Aby ułatwić sobie aplikację i pracę z klejem, lepiej wybrać gotowy produkt, który można nakładać pędzlem lub wycisnąć bezpośrednio z tuby i nie ma konieczności uprzedniego wymieszania go z wodą. Używanie kleju, który należy wymieszać z wodą dla uzyskania odpowiedniej konsystencji, pozostaw do czasu, aż nabierzesz wprawy z gotowymi mieszankami.

Kliknij gwiazdki, aby ocenić artykuł!

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Domowy Inspirator 2015-2019 | Newsphere by AF themes.